Genel Gündem Tüm Manşetler

MECLİS ŞEN ŞAKRAK..!

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, Ereğli Belediye Meclisi’nin Mart ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Hüyesin Uysal başkanlığında yapıldı. Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonu’nda, 6 gündem maddesi ile toplanan Meslis’de gündem maddelerinin..

MECLİS ŞEN ŞAKRAK..!

belediye-meclisi-nde-cayli-protesto-2wu5s

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, Ereğli Belediye Meclisi’nin Mart ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Hüyesin Uysal başkanlığında yapıldı.

Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonu’nda, 6 gündem maddesi ile toplanan Meslis’de gündem maddelerinin görüşülmesi öncesi konuşan Başkan Hüseyin Uysal, geçtiğimiz ay hayatını kaybeden Hacı İbrahim İzmirlioğlu’nu andı.
Eski Devlet Hastanesi yerlerinin, fakülte alanı haline dönüştürümesi için, Sağlık Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı’ndan yer tahsisi konusunda çalışmalar yapıldığını anlatan Uysal, yakın zamanda sonuç alınacağını bildirdi.
Dere ıslahı gibi alt yapı çalışmaların yaz mevsimine doğru hız kazanacağını belirten Uysal, 8 Mart Dünya Kadın günü dolayısıyla da tüm kadınların gününü tebrik etti.

ATEŞ’İN YERİNE BAŞHAN…
Meclis’te, CHP gurubuna katılan meslis üyesine rozet takıldı. Zoguldak milletvekilliği için meclis üyeliği görevinden istifa eden Adil Ateş’in yerine Mustafa Başhan, gurupta boşalan koltukta yerini aldı. Başhan’a meclis üyeleği rozetini takan Başkan Uysal, görevinden başarılar diledi.

AK PARTİ’Lİ ÜYE, CHP’Lİ VEKİL ADAY ADAYINI KUTLADI
AK Parti gurubu üyelerinden Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Nazım Erdoğan, istifa eden Adil Ateş’in iyi bir insan olduğunu söyleyerek, aday adaylığının Zonguldak’a hayırlı olması yönündeki iyi dileklerini iletti.

MESLİS’E ÇAY MOLASI!
Meclis’te, gülüşmelere neden olan ilginç bir gelişme de yaşandı. CHP’li üye Osman Yavuz, meclis toplantılarında 3 aydır çay ikramında bulunmadığını öne sürerek, bu durumu espirili şekilde prosetso etti. Yavuz, görüşmeler sürdüğü sırada, içinde çay olan 2 adet termos ile plastik bardaklar çıkartarak, Başkan Uysal ile diğer meclis üyelerine çay ikramında bulundu.

Yavuz, Hakimiyet muhaberine, “yaklaşık 3 aydır Meclis’te çay içemiyorduk. Bugün de ben getireyim dedim” dedi.

KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ
Meclis’te, ‘2015 yılı gelir tarifesindeki değişiklik ve ilave yapılmasının görüşülmesi’ gündem maddesinin de içinde olduğu 6 gündem maddesi, oy birliği ile ilgili komusyonlara havale edildi.

Sonraki meclis toplantısının ise Nisan ayı içinde yapılacağı bildirildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL