Siyaset Tüm Manşetler

MASUM TÜRKER EREĞLİDE

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, “Şu anda bile bize her yerden belediye başkan adayı gösterirken ‘Bölmeyin’ demelerinin nedeni, ‘sistemin içinde halka dayalı iktidar kurmayalım’ diyedir” dedi. Demokratik..

MASUM TÜRKER EREĞLİDE

7556_turkererdogan

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, “Şu anda bile bize her yerden belediye başkan adayı gösterirken ‘Bölmeyin’ demelerinin nedeni, ‘sistemin içinde halka dayalı iktidar kurmayalım’ diyedir” dedi.

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, “Şu anda bile bize her yerden belediye başkan adayı gösterirken ‘Bölmeyin’ demelerinin nedeni, ‘sistemin içinde halka dayalı iktidar kurmayalım’ diyedir” dedi.

   Genel Başkan Türker, partisinin Ereğli belediye başkan adayını açıklamak üzere Mavi Organizasyon Salonu’nda düzenlenen toplantı öncesi bazı gazetecilere yaptığı açıklamada, Ereğli halkının DSP adayı Op,Dr. Recep Erdoğan’ı desteklemesini istedi.

   İsim vermedi ancak, konuşmasında Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı kastettiği anlaşılanTürker, şunları söyledi:

   

   6 AY SONRA BIRAKIP GİDECEK!

“Şu anda bile bize her yerden belediye başkan adayı gösterirken ‘Bölmeyin’ demelerinin nedeni, ‘sistemin içinde halka dayalı iktidar kurmayalım’ diyedir. Mesela, Karadeniz Ereğlisi’nde çıkardığımız adayımızla, DSP’nin duruşuyla; kurgulanmış bir belediye başkanından artık burayı kurtarmak istiyoruz. Artık burasının belediye başkanı halkın iradesiyle seçilen belediye başkanı olmalı. Buranın belediye başkanı, seçildikten 6 ay sonra parlamentoya gitmeyi hayal eden belediye başkanı olmamalı. Eğer halk kendi oyuyla belediye başkanı istiyorsa DSP’yi istiyor demektir. İleride belediye meclis üyelerinin seçtiği belediye başkanı istiyorsa başka partiye oy versin.”

   

  Ereğli’de değişime ihtiyaç var.Ereğli için aday olacak belediye başkanının siz seçeceksiniz,6 ay sonra milletvekili olmaya gidecek,yerine sizi 5 yıl boyunca yönetecek olan 31 kişilik belediye meclisi seçecek.Onun için Ereğli’de şuna karar vereceksiniz.Beş yıl boyunca beni oy verdiğim kişi mi yönetmeli, yoksa belediye meclisinin 31 kişinin büyük entrikaların döndüğü kişi mi seçmeli.

Size DSP olarak oy böldüğünüzü söyleyenlere şunu söyleyiniz; Türkiye’deki tek Atatürkçü parti DSP’dir,bölen biz değil sizsiniz.Biz onlar gibi Amerikadan gidip icazet almadık…!

  

ERDOĞAN “HERKES BİZDEN, BİZ HERKESTEN OLACAĞIZ”

  

Dsp Ereğli Belediye Başkanı Adayı Dr.Recep Erdoğan ise yaptığı konuşmada, kendimiz için değil, kentimiz için çalışacağız.Halkımıza hizmeti hakka hizmet olarak yapacağız.Halkın yönetime katılımını sağlayarak, halkımızın istemediği hiçbir şeyi yapmayacağız şeklinde konuştu.

 

Dsp Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Mustafa Timur ise, “Ereğli’yi kültürel ve sosyal alanda bir başkent ve marka yapmaya talip olduklarını ifade etti”.

 

Toplantının açılışında saygı duruşunda bulunulmasının ardından DSPEcevit ve Recep Erdoğan’ı tanıtan sinevizyon gösterisi gerçekleştirildi.

 

Türker daha sonra Ereğli’deki çeşitli sivil toplum örgütlerine ziyaretler gerçekleştirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL