logo

MAHKEME KARARI İNTİHARA SÜRÜKLEDİ..

liseli-kiz-mahkum-olan-tacizci-serbest-kalinca-8887547_9808_o

Ereğli ilçesinde 15 yaşındaki lise öğrencisi G.D, 2. Ağır ceza mahkemesi tarafından cinsel tacizde bulunduğu iddiası ile tutuklu bulunan sanığın serbest bırakmasının ardından intihar etti.

Ereğli’ de 17 Ağustos tarihinde meydana geldiği iddia edilen cinsel taciz olayında, komşularının kızı 15 Yaşındaki G.D. ye tacizde bulunduğu iddiası ile mahkemeye çıkarılan 42 yaşındaki A.K., ilk mahkemede tutuklanmış, geçtiğimiz gün Zonguldak 2. Ağır ceza mahkemesinde görülen dava da ise Mahkeme heyeti ise sanığa işlediği suçun adam öldürmekten daha ağır olduğunu ve basit bir suç olmadığını belirterek, cinsel istismardan 6 yıl 8 ay, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmaktan ise 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme sanığın duruşmalardaki iyi hali, kaçma şüphesinin bulunmaması, Yargıtay sürecinin uzun sürebileceği ihtimali üzerine tahliyesine karar verdi.

Bu kararın ardından G.D. dün akşam kullandığı psikoloji tedavisi gördüğü ilaçları yutarak intihara teşebbüs etti. Ambulans ile Ereğli Devlet hastanesine kaldırılan genç kız, yapılan ilk müdahalesinin ardından yoğun bakıma alındı. Durumu ağır olan G.D. nin babası Ayhan D. kızının A.K. nin serbest bırakılmasının ardından kendisini eve kapattığını ve daha sonra da intihar ettiğini söyledi. Baba Ayhan D. adalaet istediğini söylediği konuşmasında “Kızıma 17 Ağustos tarihinde tecavüz etmeye kalkmışlardı. O tarihten bu yana tutuklu olan sanığı Adalet koy verdi. Kızım intihar etti. Adalet istiyorum. Bunu serbest bırakan hakim savcıya hakkımı helal etmiyorum. Kanun istiyorum. Adaletin yaptığı şahsı koy verdiği için yanlış. Benim kızım intihar etti. 2. Ağır ceza mahkemesinde verilen karar sonrasında kızım intihar etti. Şu anda yoğun bakımda. herkesin kızı evladı var. Benim kızım evden dışarıya çıkamıyor. Onu koy verdiler diye intihar etti. Kızım yoğun bakımda ve durumu ağır. Kızım ölebilir. Buradan Adalet Bakanlığına sesleniyorum. Bumu adalet. Kızım psikoloji tedavisi görüyordu. O haplardan kullanmış. Kızımın durumu ağır” dedi.

Genç kızın babaannesi Gülcemal D. ise torununun yoğun bakımda yattığını, hakim ve savcılara seslenerek adaletin yerine getirilmesini istediklerini söyledi. Babaanne Gülcemal D. konuşmasında”Sayın savcım. Sayın hakim beyler. Böyle sizin de vardır evlatlarınız. Sizinde vardır insanlarınız. Sizin de başınıza böyle bir şey gelse okumasaydınız hakim olmasaydınız, sizin kızınıza sarkıntılık olsaydı, acaba ne yapardınız. Bu adalete sığıyor mu? Bir öğrenci, 44 yaşında adam işi var gücü var, düşünmemişte siz mi düşündünüz. Benim torunum yoğun bakımda. 15 yaşında kız çocuğu. Şimdi bu kız ölse kimin canı yanar. annesinin babasının benim canım yanar. Çocuk onu gördüğü zaman dışarıya çıktığı günden beri odasından dışarıya çıkmıyordu. Şimdi de ilaçları yuttu yoğun bakımda” dedi.

Yoğun bakımda tedavisi devam eden G.D. nin hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenilirken, aile yakınları ise hastane önünde G.D. den gelecek iyi haberi beklediklerini kaydettiler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

403 Forbidden

403 Forbidden


openresty