Genel Gündem Tüm Manşetler

MAHALLELERE ÇIKARTMA YAPTI

Hafta sonlarını mahalle gezilerine ayıran Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, bazı Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte Kestaneci, Uzunmehmet ve Topçalı mahallerine giderek vatandaşlarla buluştu, sorunlarını dinledi.    Başkan Uysal,..

MAHALLELERE ÇIKARTMA YAPTI

4988047

Hafta sonlarını mahalle gezilerine ayıran Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, bazı Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte Kestaneci, Uzunmehmet ve Topçalı mahallerine giderek vatandaşlarla buluştu, sorunlarını dinledi. 

 

Başkan Uysal, beraberinde Karadeniz Ereğli Belediye Meclis Üyeleri İhsan Yazıcıoğlu, Fevzi Mazlum, Mehmet Erdoğan, Turgay Aydın ve Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç ile birlikte bazı mahalleri gezdi.

 

HOPARLÖR YERİNE CEPTEN SMS İSTEĞİ

Önce Uzun Mehmet Mahallesinde Mahalle Muhtarı Seyfettin Yaman ve mahalle sakinleri ile bir araya gelen Başkan Uysal, vatandaşları dinleyerek sorunları tek tek not aldı. Başkan Uysal’dan gürültü kirliliği nedeniyle hoparlörlerin kaldırılmasını isteyen mahalleliler, belediyenin SMS sistemi ile vatandaşı bilgilendirmesini istedi. Başkan Uysal’da bu öneriye sıcak baktıklarını söyledi.

Daha sonra Kestaneci Mahallesi’nde Muhtar Ahmet Özer ile birlikte vatandaşları dinleyen Başkan Uysal’a vatandaşlar Kestaneci Piknik alanının açık tutulmasını ve teleferik yapılması isteminde bulundu. Başkan Uysal’da önceliğin mahallelerin alt yapısı ve yolları ile mahalle konakları yapılması olduğunu vurgulayarak, bu tür isteklerin de ilerleyen süreçte gerçekleştirilebileceğini ifade etti.

 

SAMİMİYETİ BAYANLARDAN TAM NOT ALDI

Burada Kestaneci Mahallesi’nin bayanları, Başkan Uysal’ı yerin darlığı yüzünden dinleyemediklerinden dert yanarken, Başkan Uysal’da eşi ile birlikte kadınları ayrıca dinlemeye geleceğini söyledi. Bazı kadınlar, ‘Bize değer veren başkanımız. Samimi ve sıcak davranışınız içinizdekileri yansıtıyor. Hizmet yolunda başarılar dileriz. Bizim üstümüze düşen ne varsa da yapmaya hazırız” şeklinde konuştular.

 

TOPÇALILARDAN DUVAR VE YOL İSTEĞİ

Daha sonra Muhtar Şakir Başol ile birlikte Topçalı Mahallesi’ne geçen Başkan Uysal, burada inceleme yaptı. Muhtar Başol, yıkılmak üzere olan duvarın yapılmasını ve mahallesinin yolunun genişletilerek Dağlar Mahallesi’ne bağlanmasını istedi. Başkan Uysal’da duvar ve yol sorununu en kısa sürede çözeceklerini söyledi.

 

YAŞLILARIN ELİNİ ÖPTÜ, HAYIR-DUASI ALDI

Topçalı’daki yaşlıları ziyaret ederek, ellerini öpen ve hayır dualarını alan Başkan Uysal, “Hafta sonunu mahallerimizde geçirdik. Uzunmehmet, Kestaneci ve Topçalı Mahallelerinde vatandaşlarımızın sorunlarını dinledik. Bu mahallelerimizde daha sonra daire müdürlerimle birlikte tekrar gelip inceleme yapacağım. Bu ziyaretlerimde bana sıcak ve samimi davranan vatandaşlarıma da çok teşekkür ediyorum. El birliği ile şehrimizin sorunlarını çözeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.” diye konuştu.

İlgili Galeri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL