Gündem Tüm Manşetler

Madenoğlu ‘Hain Çeteler Yurt Dışından Aldığı Emirle’…

Kdz. Ereğli’de Atatürk Anıtı’nda başlanan Demokrasi Nöbetine bu akşam Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Gökhan Tufan, Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır,..

Madenoğlu ‘Hain Çeteler Yurt Dışından Aldığı Emirle’…

Kdz. Ereğli’de Atatürk Anıtı’nda başlanan Demokrasi Nöbetine bu akşam Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Gökhan Tufan, Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ereğli Şube Başkanı Temel Şahin ve gaziler, Fiziksel engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk ve dernek üyeleri, Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gecenin dikkat çeken ismi İlçe Jandarma komutanı Gökhan Tufan oldu. Sunucu tarafından alanda olduğunun anons edilmesi ile vatandaşlar uzun süre Binbaşıyı ellerinde ki bayraklarla alkışladı.,

İlçe Jandarma komutanı Gökhan Tufan kendini bayraklarla alkışlayan vatandaşı selamladı.

 

Kdz. Ereğli İlçe Kaymakamı Nazım Madencioğlu , demokrasi nöbetinin tutulduğu Kdz. Ereğli Atatürk anıtı önünde yaptığı konuşmada ” Bir grup insan çıktı, bizlere vatandaşımıza silah arkadaşlarımıza, polisemize, kurşun attı mermi attı, tanklarla onları çiğnemek istedi ama bilmiyorlardı ki karşısında Demokrasi aşığı Vatan aşığı Hürriyet aşığı birlik ve beraberliğe susamış Devletini seven insanlar vardı ” dedi.

Demokrasi nöbetinde vatandaşlara seslenen Madencioğlu ” Biz şerefli onurlu geçmişi, destanımsı zaferlerle dolu bir Orduya sahibiz. Ordumuzun İçinde, malesef zaman zaman bir Peygamber ocağı olan bu yuvaya ihanet eden, Vatanına Mesleğine arkadaşlarına Milletine ihanet eden bir gruplar çıkabiliyor, arzumuz bunların hiç çıkmaması. Malesef geçtiğimiz günlerde hain bir çete, yurt dışında aldığı değişik mihrak ve odaklardan aldığı emirlerle, sınırlarını koruması gereken vatandaşımızı koruması gereken bir yapıya sahip, bu güzel ocağın içinden bir grup insan çıktı” açıklamasını yaptı.

Madenoğlu, Sizin ‘Demokrasi Nöbetiniz’ İlelebet Sürecek Bir Nöbettir;

Madenoğlu ”Ne hazindir ki Ordumuzla Polisimizi karşı karşıya getirdiler. Terettüt göstermeden Emniyet kuvvetlerimiz bu oyuna gelmedi ve Hürriyet’i ve Demokrasi’yi korumada beraber hareket ettiler. Sevgili vatandaşlarım 3/ 4 günden beri meydanı doldurduğunu, sokaklarımızda demokrasi uğruna sabahladığınızı yürüdüğünüzü biliyoruz. Sizlerin saygıdeğer bu kitlenin sade vatandaşlar olduğunuzu, sokağı pek bilmediğini, çıkıp sokaklarda yürüyüş yada nümayış yapmadığını biliyorum. Çünkü Devlet’in verdiği emirleri çıkardığı Kanunları uygulayan vatandaşlarımızsınız. Siz aslında sokağa çıkmak nedir bilmezdiniz, ama siz Hürriyet’imize Bağımsızlı’ğımıza Demokrasi’mize bütün manevi değerlerimize Ordu’muza Hükümet’imize Devletimize bir saldırı olduğunu gördüğünüz an sokakalara çıktınız. Siz artık Hürriyet’imizi Demokrasi’mizi bütün kutsal değerlerimizi, Vatan’ımızı Din’imiz Bayrak’ ımızı koruma konusunda hiç bir zaman tereddüt etmeyeceksiniz. Artık o hainler bilmelidir ki böle haince menfur teşebbüs daima ve daima sonuçsuz kalacaktır. Çünkü karşılarında daima ama daima Vatansever Demokrasi sever Hürriyet sever siz insanları bulacaklar. Sizlerin burada oluşu bu gecelerin önceki gecelerin ve olacak sonraki gecelerin çok anlamlı hale getirmektedir . Sizin Demokrasi Nöbetiniz gün ağırdığında bitecek bir nöbet değildir, sizin Demokrasi nöbetiniz ilelelebet sürecek bir Demokrasi nöbetidir. Burada toplulumuzun her kesiminden insan var. Engelli kardeşlerimi ve ailelerini görüyorum adete hazır kıta gibi Demokrasi korumaya hazırlar. Demokrasi ortamını paylaşmak için buraya kadar teşvik eden siz değerli vatandaşlarıma teşekür ediyorum Allah hepinizden razı olsun”dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL