Genel Gündem Tüm Manşetler

MADDİ HASAR VAR

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, meydana gelen ev yangınında maddi hasar oluştu. İlçeye bağlı Köseler Mahallesi Köseler sokak’taki Ziya Gültekin’e ait 2 katlı binanın çatısında çıkan yangını fark eden çevre sakinleri itfaiyeyi..

MADDİ HASAR VAR

yangin-korku-panik-pgsh4

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, meydana gelen ev yangınında maddi hasar oluştu.

İlçeye bağlı Köseler Mahallesi Köseler sokak’taki Ziya Gültekin’e ait 2 katlı binanın çatısında çıkan yangını fark eden çevre sakinleri itfaiyeyi aradı.

Olay yerine gelen Ereğli Belediyesi İtfaiye ekipleri, yangına müdahale ederken, olay yerine gelen Enerjisa ekibi eve giden enerjiyi, Dergaz ekibi de doğal gaz hattını kapattı.

Bu sırada, yaşadıkları panik ve korku nedeniyle fenalaşan bazı bina sakinlerine ise 112 Acil Ambulansı’ndaki sağlık ekipleri müdahalede bulundu.

İtfaiye ekipleri ise çatıdaki yangını söndürmek için uğraş verdi. Henüz, ağaç kaplama yapılmış çatı katı konumundaki dairenin çatısına çıkmakta zorlanan ekipler, alttan kaplı çatı tahtalarını kırarak müdahalede bulundular, Aynı sırada çatıdaki izolasyon ise tutuşarak yanmasını sürdürdü. İtfaiye bir süre sonra kontrol altına aldığı yangını yaklaşık bir saat süre sonra tamamen söndürdü.

Yangın nedeniyle evin çatı katı kullanılamaz hale geldi.

 LAMBRİ TUTUŞTU!

Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, müdahalede bulundukları yangının, evin balkonundaki şöminede yakılan kağıt parçalarının, çatıdaki lambriyi tutuşturmasıyla meydana geldiğini belirterek, “ev sahiplerinin ortadan kaldırmak üzere şöminede yaktıkları kağıt atıklar, rüzgarın da etkisiyle çatı kısmındaki lambrinin tutuşmasına neden olmuş. Rüzgarın da etkisiyle zaten ağaç kaplama olan çatıda yangın büyümüş. Ekiplerimiz kısa sürede müdahale ederek yangını söndürdü. Ancak, gerek yanan kısımlarda gerekse söndürme çalışmaları sırasında çatıda büyük hasar oluştu” dedi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL