logo

25 Mayıs 2019

MADALYA HEDEFLİYOR…

Karadeniz Ereğli Eskrim Gençlik ve Spor Kulübü’nün başarılı sporcusu Hüseyin Ergin, Bulgaristan’ın Burgaz kentinde yapılacak Uluslararası Eskrim Turnuvası’nda Türkiye’yi ve Karadeniz Ereğli’yi  temsil edecek.

Karadeniz Ereğli Eskrim Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından Hüseyin Ergin, U 14 Kategorisinde Türkiye genelinde 20 sporcunun katıldığı, 7-9 Haziran 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek Uluslararası Eskrim Turnuvası’nda Türkiye’yi temsil etmek üzere davet edildi. 

Halen 224 sporcunun bulunduğu U 14 kategorisinde 17. Sırada bulunan genç eskrimci, hazırlıklarına Eskrim Antrenörü Furkan Unutan nezaretinde, Karadeniz Ereğli Gençlik ve Spor Müdürlüğü Spor Salonu’nda devam ediyor.

MADALYA HEDEFLİYOR…

Hüseyin Ergin, Değişim muhabirine, 3 yıl önce başladığı Eskrim sporunda, Türkiye klasmanına geçen yıl 67. Sıradan girdiğini ve her turnuva ile sıralamada biraz daha ilerlediğini söyledi. 

2006 doğumlu olduğunu belirten genç sporcu, “Şu an itibarıyla klasmanda 17. Sıradayım. U 14 klasmanının yanı sıra, U 17’de de klasmana girdim.  Bulgaristan’ın Burgaz kentinde düzenlenen Uluslararası Eskrim Turnuvası’na davet edilince çok heyecanlandım.  İlk hedefim 1. olmak, sonra da madalya ile dönmek.  En azından ilk 8’e girmek istiyorum” dedi.

Okulunda da başarılı bir öğrenci olduğunu ifade eden Hüseyin Ergin, “Eskrim sporuna devam edeceğim.  U 17, Gençler ve Yetişkinler klasmanlarında da derece yapmak istiyorum. Asıl hedef        im uluslararası bir turnuvada madalya kazanmak” diye konuştu.

ANTRENÖR UNUTAN: “ÖNCE İYİ İNSAN!”

Karadeniz Ereğli Eskrim Gençlik ve Spor Kulübü  Eskrim Antrenörü Furkan Unutan ise kulüp olarak başarılarını her geçen gün arttırdıklarını söyledi.

Aynı zamanda milli sporcu unvanına da sahip olan Antrenör Unutan, eskrim öğretmek üzere Ereğli’ye gelmiş olmaktan ötürü çok mutlu olduğunu belirterek şöyle dedi:

“Karadeniz Ereğli’de eskrim sporu her geçen gün daha fazla sporcuya ulaşıyor.  Geçen yıl geldiğimizde 13 sporcumuz vardı. Bu sene 35 sporcuya eğitim veriyoruz.  Sporcu sayımızın artmasıyla birlikte, klasmandaki derecelerimiz de ilerliyor. Klasmanda şu anda U 14 kategorisinde üç sporcumuz var. Şu an 17. Sıradaki sporcumuz Hüseyin Ergin geçen sene 67. Sıradaydı.  Hüseyin’in turnuvada aldığı dereceye göre Türkiye sıralamasında daha da ilerlemesini bekliyoruz.

Kısa vadeli hedeflerimiz yok. Kulüp olarak orta vadede ilk hedefimiz Hüseyin’lerin sayısını çoğaltmak. Herkes eskrim öğrenebilir ama biz önce iyi birer insan yetiştirmek istiyoruz.  Uzun vadede de mümkün olan en fazla milli sporcuyu yetiştirmek istiyoruz.”

DESTEKLER ÇOK ANLAMLI…

Sportif faaliyetlerde özellikle Halk Eğitim Müdürlüğü’nün kendilerine çok büyük destek verdiğini ifade eden Unutan şunları söyledi:

“Hüseyin Ergin aynı zamanda Halk Eğitim sporcusu. Halk Eğitim Müdürümüz Canan Ayan, çalışmalarımıza inanılmaz destek veriyor, bu da bizi motive ediyor. Geçenlerde bizi Yaraşlıyörük köyüne götürdü. İlk kez bir köy ortamında eskrim gösterisi yaptık. Köyde yaşayan vatandaşlarımız Ereğli’de eskrim yapıldığını ilk kez bu şekilde öğrendi. Biz de böyle bir tanıtım faaliyeti çerçevesinde Eskrim sporunu hem yapmak, hem de tanımayanlara tanıtma imkanı bulduk. Bu anlamda Halk Eğitim Müdürümüz Canan Ayan’a çok teşekkür ediyorum.

Bizim gizli kahramanlarımızdan birisi de Kdz. Ereğli Eskrim Kulübü Başkanı Murat Ergin’dir. Her zaman yanımızda, ne zaman bir ihtiyacımız olsa derhal çözüme kavuşturur. Sporcularım adına Başkanımıza da şükranlarımı sunuyorum.”

Antrenör Unutan, genç eskrimci Hüseyin Ergin’i turnuvaya en iyi şekilde hazırlayacaklarını da sözlerine ekledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx