Spor

KÜME DÜŞÜRÜLDÜLER..!

Karadeniz Ereğli 1. Amatör Küme U-19 Liginde bulunan Eleşlerspor ve Karadenizspor küme düşürüldü. Geçtiğimiz sezon 2. Amatör Ligdeki A ve B grubunun lideri olarak Ereğli U-19 Ligi 1. Amatör Kümeye..

KÜME DÜŞÜRÜLDÜLER..!

KÜME DÜŞÜRÜLDÜLER

Karadeniz Ereğli 1. Amatör Küme U-19 Liginde bulunan Eleşlerspor ve Karadenizspor küme düşürüldü.

Geçtiğimiz sezon 2. Amatör Ligdeki A ve B grubunun lideri olarak Ereğli U-19 Ligi 1. Amatör Kümeye yükselen Eleşlerspor ve Karadenizspor lige katılmadıkları nedeni ile ligden düşürüldüler.

Konu ile ilgili Zonguldak Futbol İl Tertip Komitesi Başkanı Kemal Demir konu ile ilgili olarak ‘Ereğli’de geçen sene U-19 2. Amatör Kümede 2 grup vardı. Bu 2 grubun birincilerini 1. Amatör Küme Ereğli U-19 Ligine almıştık. Ancak 2015-2016 futbol sezonu başladığında Ereğli’deki U-19 1. Amatör Liginde mücadele etme hakkı kazanan takımlara çoğu zaman lige hazırlanmalarını söyledik. Ancak Kdz Ereğli Belediyespor ve Alaplı Belediyespor dışında hazırlanan olmamış. Diğer takımlarda lige girmedikleri için Ereğli’de 1. Amatör Küme U-19 Ligini takım azlığı nedeni ile kuramadık ve lige giren 2 takımı Zonguldak’taki gruba dahil ettik. Zonguldak Merkezde A ve B Grubu olarak 2 grup kurduk. Kdz Ereğli Belediyespor ve Alaplı Belediyespor A Grubundalar. 6 takımlı A grubunda ilk 3 takım direk Play Oflara kalacak. B Grubu ve Çaycuma Grubundaki ilk 2 takım direk play oflara kalacak. Ancak B Grubundaki ve Çaycuma Grubundaki 3. Takımlar kendi aralarında eleme maçı oynayarak play oflara kalacak. Her gurubun sonuncuları ligden düşecek. Tüm takımlara başarılar dilerim’ dedi.

Gruplar şöyle;

A Grubu: Karadonspor, Kdz.Ereğli Belediyespor, Alaplı Belediyespor, Zonguldak Belediyespor,  Zonguldak Gençlik, Üzülmezspor

B Grubu: Merkez Atölyesi, Kozlu Taşkömürüspor, Yeşiltepespor, Kilimli Belediyespor, Kozlu Belediyespor

Çaycuma Grubu:  İstasyon Gemiciler, Devrek Belediyespor, Gökçebeyspor, Filyos Ateşspor

Grubunu son sırada bitiren takımlar 2. Amatör Küme U-19 Ligine düşürülecek. Merkezde bulunan A Grubundaki ilk takım, B Grubundaki ve Çaycuma Grubundaki ilk 2 takım play oflara kalacak. B Grubundaki3.takım ve Çaycuma Grubundaki 3. Takım eleme maçı oynayacak ve yenen takımdaki play ofa kalan 8.takım olacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL