Genel Gündem Tüm Manşetler

KÖYLERE BAYRAM ZİYARETİ

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan, Kdz.Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay ve Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Opr.Dr. Hüseyin Uysal, Bayramın 2. gününü köy ziyaretlerine ayırdı. Süleymanbeyler, Soğanlı Yörük, Terzi, Bayat, Pınarcık, Yaraşlı..

KÖYLERE BAYRAM ZİYARETİ

DSC_0762

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan, Kdz.Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay ve Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Opr.Dr. Hüseyin Uysal, Bayramın 2. gününü köy ziyaretlerine ayırdı.

Süleymanbeyler, Soğanlı Yörük, Terzi, Bayat, Pınarcık, Yaraşlı Yörük,Kaptaş,Çayırlı, Alaplı Gökhasan köyleri ve Kıyacık Mahallesini gezen protokol çok sayıda muhtar ve bölge halkı ile bir araya gelip bayramlaştı, sorunları dinledi.

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan, Kdz.Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay ve Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Opr.Dr. Hüseyin Uysal, Bayramın 2. gününü köy ziyaretlerine ayırdı. İl Genel Meclis Üyeleri Ali Tarakçı ve Kazım Beceren’nin yanı sıra Bezmialem Vakıf Universitesi Tıp Fakültesi Dekanı, Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ömer Göktekin, MÜSİAD Kdz. Ereğli Şube Başkanı İbrahim Sezer, Ak Parti Yönetim Kurulu üyeleri Hakan Mısırlı, Mustafa İslam Yazıcıoğlu, Ahmet Acar ve Temel Meşe’nin de katıldığı ziyaretlerde ilk durak Süleymanbeyler köyü oldu. Burada sabah kahvaltısı yapan Candan, Çay ve Uysal ve beraberindekiler civar köy muhtarlarının sorunlarını dinledi. Bölgede yetişen karpuz’u keserek vatandaşlara ikram etti.

“İSTİKRARIN DEVAMI İÇİN ERDOĞAN”

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan, Süleymanbeyler köyü’ndeki kahvaltının ardından yaptığı konuşmada, yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine dikkat çekti. Geçmişte Bilim, Teknoloji ve eğitimde geride kalmış Türkiye’nin, son 12 yılda istikrarlı bir şekilde büyüdüğünü söyleyen Candan, “Türkiye % 80 enflasyonu, yerlere atılan kasaları da gördü. Bizim her zaman ve her şartta daha çok çalışmaya ve istikrara ihtiyacımız var. Bu da yakında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi ile mümkün. İstikrarın devamı için Başbakanımızı daha da güçlü bir şekilde desteklememiz gerekiyor. Bu bizimde güçlenmemiz anlamına gelecektir.“dedi.

UYSAL: BÖLGE HALKININ BAYRAMINI KUTLADI

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Opr.Dr. Hüseyin Uysal’da burada yaptığı konuşmada bölge halkının bayramını kutladı. Uysal, konuşmasında İslam coğrafyasının da akan kan ve gözyaşının dinmesi temennisinde de bulundu.

Candan, Çay, Uysal ve beraberindekiler Süleymanbeyler köyünün ardından Soğanlı Yörük köyüne giderek; burada kendilerini bekleyen köy sakinleri ile bayramlaştı. Ardından Terzi köyündeki Futbol Turnuvasına geçen ve burada bir süre Bayat ile Terzi köyleri arasındaki futbol müsabakasını izleyip, Bayat Köyüne geçti.

Burada Bayat ve çevre köylerindeki muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya gelen Candan, Çay ve Uysal, sorunları dinledi.

CANDAN: “DEDİKODU VE YALAN ÜZERİNE SİYASET OLMAZ!.”

Candan, Bayat köyünün ardından ziyaret edilen Pınarcık köyünde kalabalık bir vatandaş topluluğunun katıldığı bayramlaşma sonrası yine vatandaşların sorusu üzerine yaptığı konuşmada “Burada 20 yıl boyunca dedikodu ve yalan üzerine siyaset yapıldı. Kimse bizden böyle bir siyaset anlayışı beklemesin”, dedi.

Bir vatandaşın “Yeni hastane ne zaman açılacak?” sorusuna yanıt veren Candan, “Her şeyden önce bu hastane bölgenin en büyük ve özel hastanesi olacak. Hastaneyi yaptık. Şimdi ‘yolu yok’ diye eleştiriliyoruz. Burada en büyük bedeli ben ödedim. O inşaatta kardeşimi kaybettim. Bu eleştiriyi yapanlar şunu bilsin ki öncelikle alternatif ve geçici bir yol olacak. Daha sonra büyük bir kavşağın yapılmasıyla hastaneye ulaşımı daha kolay hale getireceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın”, dedi.

“NE KADAR ÖZEL OLDUĞUNUZU UNUTMAYIN!..”

Candan, Pınarcık köyünde başka bir vatandaşın da “Köyümüzden haftada 1 kez çöp alınıyor. Bu sayıyı haftada 2’ye çıkabilir miyiz”, sorusu üzerine, “Aslında bu soru sizin ne kadar özel olduğunuzu net bir şekilde örnekliyor. Türkiye’de sadece 2 il’de köylerden çöp toplanıyor. Bunun biri Trabzon, diğeri Zonguldak. İl Özel idare bu konuda gerekeni zaten fazlasıyla yapıyor. Çok özel olduğunuzu unutmayın”, dedi.

UYSAL’A TERMİNAL SORUSU

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Pınarcık köyünde bir vatandaşın “Terminal Hal binası mı olacak?”, sorusuna yanıt verdi.

Uysal, “Ereğli’de dedikodu almış başını gidiyor. Siz Ereğli ile ilgili bu veya başka bir konuda benden duymadığınız hiçbir şeye inanmayın. Bu bir dedikodu. Ben ve arkadaşlarım oraya gidip, gerekli incelemeleri yaptık. Eylül sonu veya Ekim ortasında terminalin taşınmasını planlıyoruz”, dedi.

KAYMAKAM ÇAY: “UYUM İÇİNDE ÇALIŞIYORUZ”

Vatandaşlarla sohbet esnasında konuşan Kdz. Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay devletin tüm kurumlarının barış içerisinde olduğunda hizmetin daha çabuk geleceğinin altını çizerek başladığı konuşmasında “ Şuan tüm kurumlarımızla el-ele vererek; vatandaşa hizmet noktasında ortak çalışmalar yapıyoruz. Mesela Çaylıoğlu’ndaki sel felaketinde olduğu gibi, bizim il özel idaresinin araçları olay yerine varana kadar, Belediye’nin İtfaiye Müdürlüğü çalışmalarına başlamıştı, bile. Bunun için Sayın Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Barış içerisinde çalışmamızın neticelerini hızlı şekilde alıyoruz. Sayın vekilimiz Ercan Candan, Ankara’da canla başla böyleye hizmet getirmek için uğraşıyor. Mesela geçtiğimiz aralık ayında Zonguldak’a toplam 5 Milyon TL ödenek çıkarttırdı. Bu para Zonguldak bölgesinin nefes almasını sağladı. ”

LATİFOĞLU’NA MİSAFİR OLDULAR

Candan, Çay, Uysal ve beraberindeki köy ziyaretleri çerçevesinde Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Reşat Latif’inde Yaraşlı Yörük’te misafiri oldu. Latif’in evinin önündeki bahçede toplanan kalabalık ile bayramlaşan protokol, burada da vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Candan, Çay ve Uysal’ın bayram ziyaretleri Kıyıcak Mahallesi, Alaplı’ya bağlı Gökhasan köyü, Kaptaş ve Çayırlı köylerini ziyaret ile sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL