Genel Gündem Tüm Manşetler

KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ ÇERÇEVESİNDE YAPILDI…

Karadeniz Ereğli’de  18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıldönümü nedeniyle ilgili ilk tören Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla yapıldı. Törenin ardından protokol, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri ve..

KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ ÇERÇEVESİNDE YAPILDI…

Karadeniz Ereğli’de  18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıldönümü nedeniyle ilgili ilk tören Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla yapıldı.

Törenin ardından protokol, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri ve şehit yakınları,  Atatürk Anıtı’nın arkasında bulunan Şehitler Anıtı ile aynı mevkide bulunan Kurtuluş Savaşı’nda yararlılıklar gösteren Ereğlili kanaat önderlerinin büstlerinin bulunduğu anıta karanfiller bıraktı.  Bazı protokol üyeleri ve vatandaşlar, şehitler için dua etti.

Hafif yağmur ve soğuk bir havada, Koronavirüs kuralları çerçevesinde gerçekleşen törenin ardından protokol günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Protokol, daha sonra Yağışlı hava dolayısıyla gün dolayısıyla düzenlenen diğer etkinlikler için  Tatoğlu Kültür Merkezi’ne geçti.

Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen ilk  törende, Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Taner Gün, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Ereğli Şube Başkanı Mehmet Öztürk Atatürk Anıtı’na çelenk koydu. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL