Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

KONUYA AÇIKLIK GETİRDİ..!

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, son günlerde yerel basında yer alan Amelebirliği’nin Ankara’daki misafirhanesi ile ilgili açıklama yaptı. “Amelebirliği, sahibi olduğu binayı gerek restore ederek..

KONUYA AÇIKLIK GETİRDİ..!

18764_faruk-caturoglu

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, son günlerde yerel basında yer alan Amelebirliği’nin Ankara’daki misafirhanesi ile ilgili açıklama yaptı. “Amelebirliği, sahibi olduğu binayı gerek restore ederek ve gerekse yeniden yapma kapasitesine fazlasıyla sahiptir” diyen Milletvekili Çaturoğlu, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Son zamanlarda Amelebirliği Misafirhanesi’nin restorasyon karşılığı işletmesinin özelleştirilmesi haklı olarak kamuoyunda tartışılıyor. Bu önemli konuyu, Amelebirliği’nin bağlı bulunduğu Bakanlık olan Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile görüştüm. Kendisine konunun ehemmiyetini ve ilimiz için oldukça önemli olduğunu ifade ettim. Kendisi bize, ‘Zonguldaklı hemşehrilerimiz hiç merak etmesinler, bizim Zonguldaklı hemşehrilerimiz ile oldukça samimi biçimde hem aidiyet ve hem de gönül bağımız vardır. Dolayısıyla onların menfaatlerinin hilafına bir şey yapmamız mümkün değildir’ demiştir. Amelebirliği, Türkiye’nin ilk sosyal güvenlik kuruluşudur. Birliğin amacı, madencilerimize emeklilerine ve yakınlarına hizmet etmektir. Ankara’da bulunan Amelebirliği Misafirhanesi de bu bağlamda Zonguldaklı madencilerimizin, madenci emeklilerimizin, onların yakınlarının ve tüm Zonguldaklılarındır. Amelebirliği, ayni ve nakdi varlıkları bakımından güçlü bir kuruluştur. Kendi sahibi olduğu binayı gerek restore ederek ve gerekse yeniden yapma kapasitesine fazlasıyla sahiptir. Bunun için yabancı kaynağa ihtiyacı yoktur. Amelebirliği yönetimi de, bu doğrultuda hareket ederek, bu tesisi gerek restore ederek veya gerekse yeniden inşa ederek eskiden olduğu gibi, ama daha modern bir şekilde Zonguldaklı hemşehrilerimizin hizmetine sunacaklardır. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL