Spor

KÖMÜRSPOR’DA İSTİFA ŞOKU

Zonguldak Kömür Sporun Yönetim Kurulunda görev alan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Mali Sekreteri  Muharrem Sarıçam, Genel Eğitim ve Teşkilatlandırma Sekreteri Osman Tutkun ve GMİS Üzülmez Şube Sekreteri Süleyman..

KÖMÜRSPOR’DA İSTİFA ŞOKU

ZONGULDAK KÖMÜRSPOR İSTİFA

Zonguldak Kömür Sporun Yönetim Kurulunda görev alan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Mali Sekreteri  Muharrem Sarıçam, Genel Eğitim ve Teşkilatlandırma Sekreteri Osman Tutkun ve GMİS Üzülmez Şube Sekreteri Süleyman Girgin Zonguldak Kömürspor Yönetim Kurulu görevlerinden istifa edeceklerini açıkladılar.

 

GMİS’in Zonguldak Kömür Spordaki 3 yöneticisi adına açıklama yapan Tutkun, konuyla ilgili açıklaması şöyle:

 

“Zonguldak Kömürspor Yönetim Kurulu Yöneticileri olarak GMİS Eğitim Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri olarak ben Osman Tutkun, Mali Sekreter Muharrem Sarıçam ve Üzülmez Şube Sekreterimiz Süleyman Bezir, Zonguldak Kömürspor Yönetiminden istifa ediyoruz.

 

Geçtiğimiz sezon büyük emekler harcayarak, gecemizi gündüzümüze katarak takımımızın şampiyon olmasında katkı sağladık. Bu görevi yaparken de maden işçisinin büyük desteğini aldık.

 

Genel Maden İşçileri Sendikası olarak da her zaman olduğu gibi maddi ve manevi destek verdik.

Bu sene yapılan Zonguldak Kömürspor’un olağan genel kurulunda da tekrar yönetim kuruluna seçildik.  Geçtiğimiz dönemden bazı arkadaşlarımız bu dönemde görev almadı. Yerine başka arkadaşlarımız seçildi. Daha güçlü ve mücadeleci bir yönetim oluşturuldu.

 

Ben, Muharrem bey ve Süleyman bey GMİS’i temsilen tekrar görev aldık. Sadece güçlü bir Zonguldak Kömürspor  için yola çıkmışken bunun arkasında başka şeyler arayanlar düğmeye bastı.

 

Makamların gelip geçici olduğunu unutanlar, mücadele etmeden  makam sahibi olanlar beyinlerinin arkasındakileri gün yüzüne çıkartıyor. 

 

Unutulmasın ki, Zonguldak’ımızın gözbebeği olan Zonguldak Kömürsporumuzun üzerinden siyaset yapılmaması gerektiğini, şehrimizin olmazsa olmazı büyük değeri Genel Maden İş Sendikası üzerinden gündem oluşturulmaması gerektiğini bilmesi gerekenler, emeğin başkentinde oluşacak her sosyal faaliyette sendikanın da o oluşumların bir parçası olacağını bilmesi gerekir.

 

Biz sendikayı temsilen seçilen üç yönetici arkadaş Zonguldak Kömürspor’un Önümüzdeki zorlu süreçte mücadele edeceği 3. Lig yolunda maddi açıdan daha güçlü olabilmesi için sendikamızın daha fazla yıpranmaması için görevlerimizden istifa ediyoruz.

 

Ancak herzaman olduğu gibi yine Zonguldak Kömür Sporun birer askeri olmaya devam edeceğiz.

Unutulmamalı ki, birlik beraberlik içeresinde olursak başarı gelir. Mücadele gücümüz artar.

 

Unutulmamalı ki, Zonguldak’ın şanlı tarihinde yüz binlerle Ankara’ya yürürken, Kürdü, lazı, çerkezi, kıvırcığı, köylüsü, kentlisi, işçisi, esnafı, genci yaşlısı yürüdük.

 

Birliğimizi, beraberliğimizi bozmak isteyenlere inat, omuz omuza başarıya, hedefe doğru emin adımlarla yürüyeceğiz.

 

Makamlar gelip geçer, adamlık baki kalır. İnşallah bu sene yine yeniden şampiyon oluruz.  Tüm yönetici arkadaşlarımıza, teknik yönetimimize, futbolcularımıza ve sevgili taraftarlarımıza başarılar diliyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL