logo

27 Ağustos 2019

KOCAMAN, ÇOK SERT AÇIKLAMA YAPTI…

Karadeniz Ereğli takımlarından Zonguldak Ereğli Spor Başkanı Uğur Kocaman yazılı bir açıklama yaparak bazı amatör takımların transfer politikasını sert bir dille eleştirdi.

Transferlerin futbolcu ile değil, kulüplerle yapılması gerektiğine dikkat çeken Kocaman ‘illa ahlaki transfer yapmayan takımları isimleri ile birlikte ifşa mı etmemiz lazım’ diyerek tepki gösterdi.

Zonguldak Ereğli Spor Başkanı Uğur Kocaman yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi.

‘Biz Zonguldak Ereğli Spor olarak önceliğimiz her zaman yetiştirici olmaktır. Abartısız söylüyoruz ki Batı Karadeniz’in en fazla sporcusu olan kulüpler sıralamasında başı çekiyoruz. Amacımız gençlere sporu sevdirerek bilgisayar başından,  kötü alışkanlık ve kötü ortamlardan uzaklaştırmaktır. Bizler oyuncusuna maaş veren kulüpler değil, bu işi amatör olarak yapan takımlarız. Ama biz ZES olarak aile kavramını sporcusuna fazlası ile aşılayan bir kulübüz. Okul hayatındaki zorluklarda, aile içi sıkıntılarda ve hatta aşk meşk ilişkilerinde tabiri caiz ise Güzin ablalık yapacak kadar yanlarındayız. Yani kendi öz evlatlarımızdan asla ayırmıyoruz. Sporcularımız hakkında bildiklerimizi emin olun aileleri bilmiyordur. Bunca stresi ve zahmeti çekerek, cebimizdeki son kuruşumuzu bu evlatlarımız ile yerken oyuncularımızı kaba tabirle transfer değil de ayartma yoluna giden takımlara da bu son uyarımızdır. Transfer ahlakını bir an önce öğrenin. Allah’tan bizim oyuncularımız sizlerin ne teklif ettiğinden, nerede hangi yola başvurduğunuza kadar açıkça bize iletiyorlar. Uzun lafın kısası oyuncularımız elbette ömür boyu bizde kalmayacaklar. Ama transferde ahlak vardır. Bu ahlaktan yoksun bir politika izleyen kulüplere de verilecek bir oyuncumuz yoktur. Biz sporcularımıza önce ahlaklı olmayı öğretiyoruz. Haliyle bundan yoksun bir ortama gitmelerine de asla müsaade etmeyeceğiz. Oyuncuyu kendisinden değil, takımından istemeyi unutmayın. Saygılarımla.’

Share
#

SENDE YORUM YAZ

bahis siteleri Betboo yeni giriş