Spor

KISSADAN HİSSE !..

Gerçek Ereğli Gazetesi olarak bölge sporunun nabzını tutmaya devam ediyoruz. Siz değerli okuyucularımız için bölgemizdeki spor kulüplerindeki son gelişmeleri ‘kıssadan hisse’ misali paylaşalım istedik. İsterseniz takımların son durumlarına bir göz..

KISSADAN HİSSE !..

KISSADAN HİSSE

Gerçek Ereğli Gazetesi olarak bölge sporunun nabzını tutmaya devam ediyoruz. Siz değerli okuyucularımız için bölgemizdeki spor kulüplerindeki son gelişmeleri ‘kıssadan hisse’ misali paylaşalım istedik. İsterseniz takımların son durumlarına bir göz atalım.

Zonguldak Kömürspor: Bölgenin usta ismi ile ‘durmak yok, yola devam’ diyen Zonguldakspor, Cahit Terzi ile de bu sezon özlenen başarılara imza atacağa benziyor. Bölge sporunun kalkınması için lokomotif görevi üstelenen Zonguldakspor şimdiden 2.lige göz kırpıyor denilebilir. Transferlerde Başkan Süleyman Caner’inde söylediği gibi ince eleyip sık dokuyan Zonguldakspor, ligin hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor. 

Karadeniz Ereğli Belediyespor: Alt yapılardaki değişimi çok fazla bir etken olarak görülmese de Ereğli Belediyespor BAL Ligi için yaptığı transferler ile işi ciddiye aldığını gösteriyor. Genç ve yeni Antrenör Taner Demirbaş ile bu lige heyecan katacağına inanılıyor. Her ne kadar birileri yapıcı olmak yerine yıkıcı olmayı yeğlemiş olsa da genç antrenörün spor kamuoyu olarak arkasında durulması gerektiğine inanılıyor. 

Kozlu Belediyespor: Ligdeki tecrübesinin ardından antrenör hakkını da tecrübeden yana kullanan Kozlu Belediyespor, Antrenör Bülent Öztürk nezaretinde kendisinden beklenmeyen transferlere imza attı. Genç bir kadro ile çok koşan bir takım politikası izlemesi kaçınılmaz olan Kozlu Belediyespor’un BAL Liginde zorlu bir rakip olacağına kesin gözü ile bakılıyor.

Kdz Ereğli Devlet Hastanesispor: Ereğli’nin tek Süper Amatör Lig takımı mevcut yönetimin görevden ayrılışının ardından yeni yönetim kurulu oluşturan Devlet Hastanesispor, ilk olarak takımın adını ‘Vefa Ereğli Demirspor’ olarak değiştirme girişiminde bulundu. Ancak takımın resmiyette ismi tescillenmediği için TFF’de hala Kdz. Devlet Hastanesispor olarak yer almaktadır. İşin transfer boyutu ise henüz bir muamma olarak gün yüzüne çıkıyor. Bölgede önemli isimler ile anlaştığı belirtilen ve medyaya tanıtan Devlet Hastanesspor veya Vefa Ereğli Demirspor’un bir çok ismi kadrosuna katıyor görüntüsü vermesi ise spor kamuoyunda ‘takım 50 tane isim ile mi sahaya çıkacak? Herkesi alıyorlar. Allah daha çok versin. Ancak birileri bu arkadaşlara en fazla takımın 25 ile 30 kişilik kadrodan oluştuğunu hatırlatsın’ yorumlarına sebebiyet veriyor.  

Kdz Ereğli 1. Amatör Kümede henüz hiç bir takım yeni sezon hazırlıklarına başlamadığı gibi bazı Karadenizspor’unda lige girmesinin zor olduğu belirtiliyor. 

YORUMLAR (4)

 1. levent özçelik diyorki:

  burdan şunu söylemek istiyorum.ismini açıklamayan sordugu soruyu dahi medeni sekilde sorarken ismini açıklamayan kişilere cevabım değildir bu yazı.ismini açıklasın biz de cevap verelim.aldıgımız kararların tabiiki bir açıklaması var.ama ismini neden açıklamamz bunu anlayamadım.neyse ama ortalarda dönen bu arkadaşların bu işi bilmediği 50 kişiyle mi oynandıgı falan.biz vefa ereğli demir spor yönetimi olarak bu işi bilmiyorsak ki iyi bildiğimizi düşünmüyorum tecrübesizlik diyelim bize bu olanağı verenler sahip çıkmayanları.2012_2013 sezonundan borc takanları mı yoksa kapanmak üzere olan yeni bir oluşuma katılan ve amatör kümenin en iyi kadrosunu kurmaya çalışan bizleri mi eleştireceksiniz.bizi eleştirenlerin mutlaka kuyruk acısı vardır.yoksa hiçbirşey görmeden neden eleştirir insan.burdan 50 kişiylemi oynayacak diyen arkadaşıma sadece şunu söylüyorum.basın açıklamamızı iyi dinle kör topal yazma gecen sene ki kadrodan sadece 8 oyuncuyla devam edeceğimizi belirttiğimizi duyacaksındır.burdan sadece destek olmanızı istiyoruz.eleştireler tabiiki olacak amma yapıcı olursa ereğli futbolu için daha iyi olacağına inanıyorum.bunun aksini düşünen mi var yoksa….

 2. bir bilen diyorki:

  buradan şunu anlıyoruz süper amatör lig bile bu kadar kalitesizleşmiş ki herkes hocalık yöneticilik yapmaya soyunabiliyor. kişileri asla hakir görmek yada saygısızlık yapmek niyetinde değilim ancak bugün elvisin referansını balıspor ve köy turnuvalarından ilerisi olmadığını abdullah bostanın karadenizspor ile yaşadığı komedileri görüpte devlet hastanesi bu kişilere veriliyorsa demek ki kulübün artık kimse için önem arz etmediğini gösteriyor. isim değiştirmişsiniz ama tff de öyle bir kulüp görülmüyor. bu tür şeyler resmiyet kazandıktan sonra basınla paylaşılır. herşeyi geçtim daha dün takıma hoca olmuşsun elvis hemen siyaset yapıyorsun huseyın uysalı eleştiriyorsun. birini eleştiriken önce sen ne yaptında o neyi yapamadı ona bakacaksın. evet huseyın uysal senın kadar amator futbola hızmet etmemiş olabilir ancak sevsende sevmesende o kişi bir belediye başkanı uslubuna dikkat edip bir hoca gibi davranamadıgın için ancak futbolu ve yonetıcılıgı bılmeyen kişilerle çalışabılıyorsun. yoksa özünde iyi adamsın ama çeneni tutman gereken yeri bilmiyorsun. ereğlide sor bakalım hangi akıllı ve hedefe oynayan takımın yönetıcısı senı hoca yapar. bir tane çıkarsa ben adımı açıklayacağım ve senden özür dileyeceğim. çıkmaz çünkü. ancak abdullah gibi topu görünce bomba diye karakola götüren yada amatör sporun içinde olmamış ilk kez giren kişiler seninle çalışır. ama onlarda fazla sürmez.

 3. ANTRENÖR diyorki:

  DEVLET HASTANESİSİNDEKİLER ZATEN KADRONUN 30 KİŞİDEN OLUŞTUĞUNU BİLEN KİŞİLER OLSA ELVİSLE ABDULLAHLA ÇALIŞMAZLAR Kİ

 4. antrenör67 diyorki:

  taner demirbaş başarılı olamaz yerine göz kırpan nejat bakan a takımın başına getirilir zaten nejatı kız takımına almaları olası tanerin gönderilmesinde istedmedeki nejatı sahneye sürmek yani nejat yedekte hazır tutuluyor

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL