logo

Kısıtlamada alkol satışı var mı?

Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, ‘tam kapanma’ sürecinde alkol satışı yapmaya devam edeceklerini belirterek, “Şu an için bir yasak yok” dedi.

 

İçişleri Bakanlığı’nın ‘tam kapanma’ dönemine ilişkin yayımladığı genelgede alkol satışı yasağı bulunmamasına rağmen ‘fiili’ ve ‘sözel’ olarak yapılan açıklamalar nedeniyle alkol satışı yapılıp yapılamayacağı tartışmasında yeni bir gelişme yaşandı.

 

Kısıtlamanın ilk gününde zincir marketler alkol satışı yapmaya başladı. Zincir marketlerin alkol satışı yaptıklarına dair fişlerin esnaf tarafından kendilerine ulaştırıldığını, bunun ardından kısıtlama sürecinde işyerini açmasında engel olmayan ve alkol satışı yapabilen esnafın da satış yapmaya başladığını belirten Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, “Bu yasak genelgeyle gelmedi. Ortada bir yasak yoktu. Bugün itibariyle zincir marketler alkol satışı yapmaya devam etti. Şu an alkol satabilen esnaf da satış yapmaya devam ediyor. Herhangi bir kolluk kuvvetiyle karşı karşıya gelecek durum olmadı. Olduğu zaman bunu paylaşacağız ama şu an için bir yasak yok” dedi.

 

‘ALKOL SATIŞI YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Zincir marketlerin alkol satışı yapmasının, yasağın fiili olarak kaldırıldığını açık ve net bir şekilde ortaya koyduğunu, esnafın da satış yapmaya devam edeceğini ifade eden Aybaş şunları kaydetti:

 

“Dün sivil itaatsizlik göstererek satmaya devam edeceğimizi açıklamıştık. Kendi kaderimizi tayin edeceğimizi söylemiştik. TESK Başkanı Bendevi Palandöken de dün yaptığı açıklamada ‘alkol satışı yapılabilir, yasak yok’ diye açık bir şekilde söyledi. Bir numaralı ağızdan çıkan sözün ardından biz de alkolü satma kararı aldık. Bunu uygulamaya ve alkol satışı yapmaya devam edeceğiz.”

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx