Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

KILIÇDAROĞLU TEHDİT EDİLDİ..!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tehdit mi edildi? 1 Kasım’da yapılacak olan genel seçimler için aday belirleme sürecinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 7 Haziran’da listede 4. sırada bulunan Harun..

KILIÇDAROĞLU TEHDİT EDİLDİ..!

kemal-kilicdaroglu-cumhurbaskani-erdogana-meydan-okudu-63423

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tehdit mi edildi?

1 Kasım’da yapılacak olan genel seçimler için aday belirleme sürecinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 7 Haziran’da listede 4. sırada bulunan Harun Akın’ı 3. sıraya aldırmak isteyen parti içi bazı kesimler tarafından istifa etmekle tehdit edildiği iddiası ayyuka çıktı. 

İddaya göre CHP Zonguldak İl Başkanı Ertuğrul Koltuk, CHP Genel Merkezinde listeler ile ilgili sunduğu rapor sonrası Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile birebir yaptığı görüşmede, 7 Haziran seçimlerinde 4. sırada bulunan Harun Akın’ın 3.sıraya kaydırılmadığı takdirde kendisinin ve yönetim kurulunun istifa edeceği yönünde beyan verdiği belirtiliyor. 

Bu durum karşısında genel seçim öncesi ulusal medyada olayın yankı bulmasından çekinen Kılıçdaroğlu, Zonguldak İl Başkanı Ertuğrul Koltuk ve Yönetiminin istifasını göze alamayarak daha önce 3. sırada bulunan Deniz Yavuzyılmaz’ı 4. sıraya alarak yine 4. sırada bulunan Harun Akın’ı 3. sıraya kaydırarak ve soruna geçici çözüm bulduğu iddia ediliyor. 

Bu yaşanan olay sonrasında Zonguldak İl Başkanı Ertuğrul Koltuk ve Yönetim Kurulu’nun hemen seçimin akabinde seçim sonuçları ne olursa olsun görevden alınacağı belirtiliyor. 

Bu iddiaya CHP Genel Merkezinden ve Zonguldak İl Başkanlığından herhangi bir açıklama yapılmaması ise akıllarda soru işareti bırakıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL