Genel Siyaset Tüm Manşetler

KILIÇDAROĞLU RÜZGARI ESTİ..!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ereğli ilçesinde düzenlenecek miting öncesi, şehir merkezindeki parkta vatandaşlarla sohbet etti, simit ile keş yiyip çay içti. 1 Kasım Genel Seçimleri kapsamında Zonguldak ve ilçelerini..

KILIÇDAROĞLU RÜZGARI ESTİ..!

chp1

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ereğli ilçesinde düzenlenecek miting öncesi, şehir merkezindeki parkta vatandaşlarla sohbet etti, simit ile keş yiyip çay içti.
1 Kasım Genel Seçimleri kapsamında Zonguldak ve ilçelerini gezen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Ereğli ilçesindeki Devrim Bulvarı’nda çay ocaklarının bulunduğu park alanında vatandaşlarla görüştü.
Alana gelişinde kalabalık tarafından sevgi gösterileriyle karşılanan Kılıçdaroğlu, ikram edilen simit ve keşten yedi.

ERDOĞAN GÖRMESİN!

CHP İlçe Başkanı Ertuğrul Koltuk’un, ikram edilen simit ile keşin ilçeyle bağlantısının anlatıldığı sırada Kılıçdaroğlu ise “Belli zaten . Erdoğan görmesin bunları da götürür” şeklindeki konuşması gülüşmelere neden oldu.
Vatandaşlarla sohbeti sırasında Bilal Gülezer (30) isimli kamu çalışanının 7 Haziran seçimleri sonrası ne olursa olsun AK Parti ile bir hükümet kurulması gerektiğini düşündüğünü dile getirerek, “İdeoloji, düşünceler farklı olabilir ama ülkenin özellikle bu sürecinde hükümetsiz bırakılmamalıydı.  Genel açıdan bakıldığında hem PKK terör örgütünün yapmış olduğu eylemler var. Bana kalırsa bu durum ülkenin başıboş, sahipsiz olmasından kaynaklanıyor. Bana göre burada hem MHP, Hem de CHP’ye görev düşüyordu” dedi.

“İSTESELERDİ KURARDIK”

Kılıçdaroğlu, “isteselerdi kurardık. Bu düşüncenize katılıyorum biz de öyle istiyorduk zaten. 4 yıllık bir hükümetin Türkiye’nin sorunlarını çözeceğini söyledik. Çünkü Türkiye’nin hükümete ihtiyacı var. Onlar ise 3 aylık hükümet kuralım dediler. Seçimden çıkan bir milletin yeniden seçime ne gereği var. Hem para yok diyorsunuz, hem de yeniden seçim yapıyorsunuz. Biz, sonraki seçimi değil Türkiye’yi düşünmeliyiz. O nedenle bizim seçim sloganımız ‘Önce Türkiye’ oldu” diye yanıt verdi.
Kılıçdaroğlu, “Barış sürecinde dediler ki ‘PKK bizi kandırdı. Biz barış süreci yapacaktık onlar silah depolamışlar.’  Sen hükümetsin, senin istihbarat teşkilatın, polisin, jandarman, valin, kaymakamın var. Adam vergi dairesi kurmuş senin haberin yok. Mahkeme kurmuş senin haberin yok. Bunlar olmaz. Sen Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünü sağlamak zorundasın.
Kılıçdaroğlu vatandaşların terörle ilgili politikalarına yönelik sorularını da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a başbakanlığı döneminde anlattığını hatırlatarak, “terörün bitmesi için toplumsal barışın sağlanması lazım” dedi.
Vatandaşlarla masalarda oturarak bir süre daha sohbetini sürdüren Kılıçdaroğlu, buradan, Uzunkum Caddesi’ndeki alanda oluşturulan miting alanına geçti.
Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı mitingde parti otobüsü üzerinden halka seslenen Kılıçdaroğlu, 7 Haziran seçimlerinde halka verdikleri vaatleri eleştiren diğer partilerin, bu seçimlerde aynı vaatleri propaganda olarak kullandıklarını savundu.
Vatandaşların mutlaka sandığa giderek oy kullanmalarını isteyen Kılıçdaroğlu, CHP’nin iktidara gelmesi durumunda, asgari ücretin artacağını, emeklinin yüzünün güleceğini bir kez daha tekrarladı.
CHP Milletvekili adaylarının tanıtıldığı mitingin sona ermesinin ardından Kılıçdaroğlu Kandilli beldesine geçerek, buradaki park açılışını gerçekleştirdi.
Haber yayına hazırlandığı saatlerde Kılıçdaroğlu’nun Zonguldak’taki seçim turu devam ediyordu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL