Genel Gündem Tüm Manşetler

KENT KONSEYİ BAŞKANI KESKİN OLDU

Kdz.Ereğli Kent Konseyi Yönetimi belirlendi. Başkanlığa Noyan Keskin getirilirken genel kurula Belediye Başkanı Opr.Dr.Hüseyin Uysal ile Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Ereğli Şube Başkanı Yaşar Balcı arasındaki tartışma damgasını vurdu…

KENT KONSEYİ BAŞKANI KESKİN OLDU
konseyde-vicdansizlar-polemigi

Kdz.Ereğli Kent Konseyi Yönetimi belirlendi. Başkanlığa Noyan Keskin getirilirken genel kurula Belediye Başkanı Opr.Dr.Hüseyin Uysal ile Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Ereğli Şube Başkanı Yaşar Balcı arasındaki tartışma damgasını vurdu.

 

UYSAL: İnşallah birlik ve beraberlik içerisinde güzel bir şehir inşa etmenin peşinde olacağız. Bizlerin hedefi güzel insanların yaşadığı birlikte olduğu çok güzel bir şehir inşa etmektir. Katkı sağlanırsa başarı daha güzel olur. Ereğli için yeni bir başlangıç olsun. Ereğli’de yaşayan bu kentte nefes alan, buranın havasını koklayan her insanların fikirlerine açığız. İllaki yönetimde olmaya gerek yok, biz gelen herkese saygılıyız.

 

BALCI: Daha önceki yönetimi eleştirdiniz halktan oy istediğiniz aynı eleştiriyi aynı mantıkla devam ederseniz 5 sene sonra akibetiniz aynı olur, bu halk bunu affetmez. Ben Ereğli’ye 50 yılımı, sağlığımı verdim. Ekonomisi iyi olsun diye nefesimi tükettim. Burada barış içerisinde yaşayalım. Bir kişinin siyasal düşüncesinden dolayı ötelenmesini istemiyorum. Öyle bir Ereğli özlem diyoruz. Listeyi keşke burada yapsaydık ne olurdu daha güzel olmaz mıydı?

 

UYSAL: O liste Ereğli listesi, o listede üniversite var, ticaret odası var, o listede muhtar arkadaşlarım, o listede kaymakamlığım var. O listede  esnaf kefalet var daha ne olsun? Daha ne olsun? Siz kusura bakmayın Hüseyin Uysal’ın sesi az çıkar bağırmaz, çağırmaz ama aklını, sizlerin yapmadığı vicdanını çok iyi kullanır. Yıllardır kavga etmekten bıktı halkımız kavga etmeden huzurlu bir şekilde hizmetlerimizi getireceğiz.

 

 

Kdz.Ereğli Kent Konseyi genel kurulu Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonunda gerçekleştirildi. Yoğun katılımın olduğu gözlenen genel kurulun divan başkanlığına Kdz.Ereğli Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Hikmet Tezel oy birliği ile seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Opr.Dr.Hüseyin Uysal, bilgilendirme konuşması gerçekleştirdi.

 

“GÜZEL BİR ŞEHİR İNŞA EDECEĞİZ”

Kent Konseyi’ni önemli bir birim olduğunu ve önemsediklerini belirten Başkan Uysal konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Burada Kent Konseyi seçimimizi yapacağız. Kent Konseyi son derece önemli bir birimimiz. Bu birime herkesin katkı vermesini istiyoruz. İsimler üzerinde çalıştığınız için de teşekkür ediyoruz. İnşallah birlik ve beraberlik içerisinde güzel bir şehir inşa etmenin peşinde olacağız. Bizlerin hedefi güzel insanların yaşadığı birlikte olduğu çok güzel bir şehir inşa etmektir. Her zaman şunu söylüyoruz güzel insanlar diyoruz güzel şehirlerde yaşarlar. Kent Konseyi’ni bizler son derece önemsiyoruz. Her zaman yanlarında olacağız.

 

“BÜYÜK DÜŞÜNELİM”

Ereğli halkı asla küçük düşünmemeli, büyük düşünelim ve büyük adımlar atmanın peşinde olalım. Bunu başaracağımıza yürekten inanıyorum. Bunu birlik ve birlikte başaracağız. Katkı sağlanırsa başarı daha güzel olur. Ereğli için yeni bir başlangıç olsun. Ereğli’de yaşayan bu kentte nefes alan, buranın havasını koklayan her insanların fikirlerine açığız. İllaki yönetimde olmaya gerek yok, biz gelen herkese saygılıyız. Tartışan ve konuşan bir toplum olalım fakat ahlaki kurallar içerisinde birbirimize kırmadan, kötü laflar söylemeden, tartışma ortamı yapalım istiyoruz. Kent Konseyi’nde görev alacak arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum.”

 

BALCI TEPKİ GÖSTERDİ

Bazı katılımcılar listenin daha önceden belirlenmesini demokratik bulmadıklarına dönük eleştirilerde bulundu bazı Konsey üyeleri ise salondan ayrıldı. Dilek ve temenniler bölümünde konuşan CHP Kdz.Ereğli İlçe önceki Başkanlarından ve Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Ereğli Şube Başkanı Yaşar Balcı, daha önceki yönetimin de demokratik olmayan seçimlerle yönetimlerini belirlediğini aynı şeklin devam ettiğini belirterek tepki gösterdi.

 

“AYNI ŞEKİLDE DEVAM EDERSENİZ

5 SENE SONRA AKİBETİNİZ DE AYNI OLUR”

Yaşar Balcı; Hüseyin Uysal’ın konuşmasında, ‘İsimlere verdiğiniz katkıdan dolayı teşekkür ediyoruz’sözünü belirterek, “Benim isimlerden haberim yok. Valla demek ki bu isimler daha önceki yönetimler gibi oturdunuz listeyi hazırladınız. Kimseye şahıs olarak sözüm yok. Ben buraya katkı sunmaya geldim, katkı sunacak bir ortam olur ama bunun şekli bu şekilde olmaz. Mehmet Çivici’yi yazmışsınız burada değil. Daha önceki yönetimi eleştirdiniz halktan oy istediğiniz aynı eleştiriyi aynı mantıkla devam ederseniz 5 sene sonra akibetiniz aynı olur, bu halk bunu affetmez. Ben Ereğli’ye 50 yılımı, sağlığımı verdim. Ekonomisi iyi olsun diye nefesimi tükettim. Burada barış içerisinde yaşayalım. Bir kişinin siyasal düşüncesinden dolayı ötelenmesini istemiyorum öyle bir Ereğli özlem diyoruz. Listeyi keşke burada yapsaydık ne olurdu daha güzel olmaz mıydı? Benim başkanım burada daha mutlu konuşmalıydı suçluluk psikoloji ile burada kürsüye çıkmak iyi bir şey mi bak ben ne kadar rahatım” dedi.

 

“DAHA NE OLSUN?”

Bu konuşmanın ardından Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Opr.Dr.Hüseyin Uysal da söz isteyerek yeni Kent Konseyi yönetiminin ilçenin belirli kurum, kuruluş seçimle göreve gelmiş kişilerden oluşturulduğunu söyledi. Vicdanı ile hareket ettiğini ve Ereğli’nin yaşanabilir bir kent olabilmesi için üzerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirmeye hazır olduğunu vurgulayan Uysal’ın konuşması ise şu şekilde: 

“O liste Ereğli listesi, o listede üniversite var, ticaret odası var, o listede muhtar arkadaşlarım, o listede kaymakamlığım var o listede  esnaf kefalet var daha ne olsun? Daha ne olsun? Sayın müşavir siz işyerlerine giderken para kazanırken hak burada yönetime girerken hak nerede? Bunlar halk değil mi? Muhtarım, esnaf kefaletim, üniversitemdeki hocam, kaymakamlıktaki halk değil mi? Sizin anlayışına göre halk ve hak hep sizden olacak. Siz de yapın sizi de seçelim.

 

“BU MU MAHÇUBİYET?”

Üniversiteden istedim ben istedim Ticaret Odasından istedim evet esnaf kefalet başkanıma sordum evet muhtarlarıma sordum, siyasi partilere sordum. Bu mu mahcubiyet, siz sokağa çıkalım, pazara gidelim ben her yere gitmeye hazırım, siz kusura bakmayın Hüseyin Uysal’ın sesi az çıkar bağırmaz, çağırmaz ama aklını, sizlerin yapmadığı vicdanını çok iyi kullanır.

 

“ASIL SAYGISIZLIĞI SİZLER YAPTINIZ”

3 Arkadaş çekti gitti, sizin hakkınız mı çekip gitmek? Buraya gelirsin konuşursun, burada konuşmuyorsan çekip gitmek saygısızlık, asıl saygısızlığı sizler yapıyorsunuz. İster yönetimde olsun ister yönetim dışı olsun buraya katkı vermek için yönetimde olmanıza gerek yok, eğer sizler bir yanlış görüyorsanız söyleyeceksiniz. Seçilen her arkadaş ticaret odası, esnaf kefalet, muhtarlar derneği, güzide üniversitemiz, Erdemir temsilcimiz daha nasıl bir kompozisyon istersiniz bu Ereğli’nin birbirine kaynaşması demektir, ama siz bunları anlayacak kadar maalesef vicdanınız yok ama aklınız var.”

 

TANSİYON ZAMAN ZAMAN YÜKSELDİ

Belediye Başkanı Uysal’ın konuşması zaman zaman alkışlarla kesildi. Yine yoğun alkışlar altında kürsüden inen Uysal’a, Yaşar Balcı tepki gösterdi ve ‘vicdansızlar’  sözünden ötürü özür dilemesi gerektiğini belirtti.

Kürsüye tekrar gelen Uysal ise, “Vicdansız dediysem öyle anlaşıldıysam özür dilerim. Ben o vicdansız lafını şunun için kullandım. Ben her zaman aklımı ve vicdanımı kullandım. Buradan giden arkadaşlarımız buradaki kişilere saygısızlık ama buna rağmen eğer ben çıkan arkadaşlarıma vicdansız dediysem lafımı da geri alıyorum, özür de diliyorum.”

 

YENİ BAŞKANDAN TEŞEKKÜR KONUŞMASI

Kdz.Ereğlililer Derneği Başkanı Noyan Keskin de birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarına devam edeceklerini, çalışma gruplarını çok geniş tutmayı hedeflediklerine dikkat çekerek kendisi ile ilgili bilgilere yer verdi.

Keskin şöyle dedi:

“Bizlere vermiş olduğunuz sorumluluğun her zaman bilincinde olacağız. Çalışma gruplarımızı mümkün olduğunca geniş tutacağız, tutmak da istiyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde güzel ilçemizi güzel yarınlara taşımak istiyoruz. Sorunların çözümü noktasında ilgili makamlara en hızla ve dikkatli şekilde ileteceğiz. Projelerimizi, fikir alış verişlerimize birbirlerimiz ile paylaşacağız.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL