Genel Gündem Tüm Manşetler

KENDİSİNİ UYARDIM

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde arkadaşı 33 yaşında ki Murat Öztürk’ün ölümüne sebebiyet verdiği iddiası ile tutuklanan ve bugün karar mahkemesine çıkan 35 yaşındaki Metehan Bayraktar, ‘Bilinçli taksirle ölüme neden olma’ suçundan..

KENDİSİNİ UYARDIM

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde arkadaşı 33 yaşında ki Murat Öztürk’ün ölümüne sebebiyet verdiği iddiası ile tutuklanan ve bugün karar mahkemesine çıkan 35 yaşındaki Metehan Bayraktar, ‘Bilinçli taksirle ölüme neden olma’ suçundan 7 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Ereğli’ de 26 Mayıs 2016 yılında yaşanan olayda Kocaali mahallesinde birlikte alkol alan Murat Öztürk ve Metehan Bayraktar, Murat Öztürk’ün kayınpederi ile arasındaki sorunlar nedeniyle tartıştı. İddiaya göre tartışmanın ardından Metehan Bayraktar aracına bindi. Murat Öztürk de aracın arka tamponuna çıktı. Buna rağmen hareket eden Bayraktar’ın kullandığı araçtan düşen Murat Öztürk, yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

KENDİSİNİ UYARDIM

Zonguldak 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde karar mahkemesine çıkan Metehan Bayraktar, daha önceki savunmasında verdiği ifadesinde “Arabamın arkasındaki tampona asılı vaziyette olduğunu fark ettim. Kendisine düşebileceğini söyleyerek uyardım. Gazdan ayağımı çekip frene basmak istediğimde Murat’ın yere düştüğünü gördüm. Yerde hareketsiz yatıyordu. Sonra hastaneye gittik” diyen sanık, son sözü sorulması üzerine de suçsuz olduğunu ileri sürerek beraatini istedi.

Mahkeme heyeti yaşanan olayda Murat Öztürk’ün aracın tamponundan düşmesi sonucu öldüğüne ilişkin Adli Tıp Kurulu raporunu da gözönünde bulundurarak sanığa ‘Bilinçli taksirle ölüme neden olma’ suçundan 7 yıl 2 ay hapis cezası verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL