Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

KELEŞ ‘BENDE VARIM’ DEDİ

Arslan Keleş, başvuru dosyasını teslim etti… Keleşsan Genel Müdürü İşadamı Arslan Keleş, AK Parti’den Milletvekilliği Aday Adaylığı için dün başvurusunu yaptı. AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun’a adaylık dosyasını teslim..

KELEŞ ‘BENDE VARIM’ DEDİ

51735_keles

Arslan Keleş, başvuru dosyasını teslim etti…

Keleşsan Genel Müdürü İşadamı Arslan Keleş, AK Parti’den Milletvekilliği Aday Adaylığı için dün başvurusunu yaptı.

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun’a adaylık dosyasını teslim eden Keleş, 5 milletvekili adayı arasına gireceğine inandığı için yeniden başvuru yaptığını ve partisinin bu kez 3 milletvekili çıkaracağına inandığını söyledi.

Zonguldak’ın en önemli sorununun istihdam olduğunu ve buna yönelik projelerinin olduğunu dile getiren Keleşsan Genel Müdürü işadamı Arslan Keleş, aday adaylığı başvurusunda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“PARTİYE İLAVE BİR DİNAMİZM KATACAĞIMI ŞÜPHESİZ DÜŞÜNÜYORUM”

“2011 yılında ilk milletvekilliği adaylığında bulunmuştum ve o günden beri bu konudaki irademde bir değişiklik olmadı. 2015 seçimlerinde de yine başvurumu yapmıştım. Aday gösterilmedik ama biz yine partimizin yanında durmaya devam ettik. Zonguldak’ın 3 olan milletvekili sayısı bu dönem maalesef 2’ye düştü. Amacımız gençliğimizle, enerjimizle, katacağımız dinamizmle milletvekili sayımızı eskiden olduğu gibi en az sayısına çıkartmak. Çünkü ülkedeki istikrarsızlık hiç kimseye faydası yok.  Bunun tek çözümü de Adalet ve Kalkınma Partisi’nin çatısı altında olmaktadır. Almış olduğumuz mesajlarda bu yönde. Ben Zonguldak’ta doğmuş, büyümüş, hayatının tüm evresinde Zonguldak’ta yaşamış biri olarak bu şehrin her noktasıyla ilgili sorunlara vakıfım. Çözüm getirebilecek bilgi ve birikime sahibim. Ekip çalışmasına da inanan bir insanım. 42 yaşındayım ve hiçbir zaman ne bir adres değişikliğimiz nede farklı bir şeyimiz oldu. Ereğli’de ikamet ediyorum. Kozlu’da doğdum. Zonguldak’ta uzun yıllardır ticaret yapıyoruz. İnşallah bu faktörlerde dikkate alındığında partiye ilave bir dinamizm katacağımı şüphesiz düşünüyorum. İnşallah 3 olan milletvekili sayımıza ulaşırız ve hatta bunu 4’e çıkartabilirsek de ülkenin istikrarı için Zonguldak olarak katkı sağlamış oluruz.”

BU YARIŞIN İÇERİSİNDE OLMAK İSTİYORUZ

“5 aday adayının içerisinde olacağıma inanmasaydım bu aday adaylık başvurusunda bulunmazdım” diyen Arslan Keleş, “Tabi ki bu bir yerde de nasip meselesidir. Bizim mevcut milletvekillerimizle ilgili değerlendirme yapma şansımız yok. Çünkü yasama başlamadan zaten meclis tatil oldu ve seçim kararı alındı. Şuanda ki mevcut milletvekillerimizin performanslarınız zaten tartışmıyoruz. Ölçü aldığımız tek konu Zonguldak milletvekili sayısının 3’ten 2’ye inmiş olması. Bunun dışında Sayın Hüseyin Bey ve Sayın Faruk Çaturoğlu’da ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar. Bu bir hizmet yarışıdır. Bu yarışın içerisinde biz de olmak istiyoruz.

Çıkan sonuçtan herkes bir ders çıkarttı. Sonuçta toplumun bize vermiş olduğu bir mesaj var. Yetkili kurumlarımız da mesajlarını çıkarttı. Parti olarak insanlara daha fazla heyecan vermemiz gerekiyor. Heyecanı olan insanlarla bu işin olabileceğini düşünüyoruz.

Benim diğer arkadaşlardan farklı olarak toplumun her kesimiyle içli dışlı ilişkilerim var. Zonguldak’ımızın ve Ereğli’mizin şuanda en büyük problemi işsizlik. İstihdama yönelik yeni projeler üretmemiz ve hayata geçirmemiz gerekiyor. Bununla ilgili olarak da olmazsa olmazımız olan Erdemir’imizin desteğini almamız gerekiyor. Daha önceki adaylık süreçlerimde de söyledim, benim buraya büyük holdinglerden yatırımcı çekerek Zonguldak’ımızın önünü açmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

TOSUN: İNŞALLAH BU DEFA ADAY OLUR

İl Başkanı Zeki Tosun ise, “1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan 26. Dönem milletvekilleri seçimlerinde Arslan kardeşimiz aday adaylığı için partimize müracaat etti. 2 defa aday adaylığı müracaatı oldu ama aday olmadı. İnşallah bu defa olur. Çok güzel projelerini anlattı. Bende bunları yapacağına gönülden inanıyorum. Genç bir arkadaşımız. Ben şimdiden kendisine başarılar diliyorum. Biz kendisinin bu kes milletvekilliği sıralamasında yer bulabilmesi için Cenab-ı Allah’tan yardımlarını diliyoruz. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL