Genel Gündem Tüm Manşetler

KDZ.EREĞLİ EMEKLİ TOKİ KONUTLARI İLE BASIN SİTESİ KONUTLARI HAZİRAN AYI İÇERİSİNDE İHALEYE ÇIKIYOR..

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu;Kdz.Ereğliİlçe BaşkanıM.Fatih Çakırve Çaycuma İlçe Başkanı Ahmet Çolakoğlu ile birlikte TOKİ Başkanı M:Ergün Turan’ı ziyaret ederek Kdz.Ereğli Emekli TOKİ Konutları, Çaycuma Filyos TOKİ konutları hakkında..

KDZ.EREĞLİ EMEKLİ TOKİ KONUTLARI İLE BASIN SİTESİ KONUTLARI HAZİRAN AYI İÇERİSİNDE İHALEYE ÇIKIYOR..

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu;Kdz.Ereğliİlçe BaşkanıM.Fatih Çakırve Çaycuma İlçe Başkanı Ahmet Çolakoğlu ile birlikte TOKİ Başkanı M:Ergün Turan’ı ziyaret ederek Kdz.Ereğli Emekli TOKİ Konutları, Çaycuma Filyos TOKİ konutları hakkında bilgi aldıklarını belirttiler.

Milletvekili Çaturoğlu yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Kdz.Ereğli İlçe Başkanımız M.Fatih Çakır ve Çaycuma İlçe Başkanımız Ahmet Çolakoğlu ile birlikte TOKİ Başkanı M.Ergün Turan’ı ziyaret ederekZonguldak’ta yapılması planlanan TOKİ konutlarını görüştük. Ereğli’de emeklilere yönelik yapılacak konutların kurası 2016 yılında çekilmiş ve hak sahipleri belirlenmişti. TOKİ Başkanı Turan, Zonguldak’ta birçok projelerinin olduğunu, bunların bir kısmının hak sahiplerine teslim edildiğini, bir kısmının inşaatının devam ettiğini ve bir kısmının da halen proje ve ihale çalışmalarının devam ettiğini belirttiler. Ereğli’de emeklilerimiz için yapılacak olan konutlar ile Zonguldak Merkezde yapılacak olan Basın Sitesinin proje çalışmalarında son aşamaya gelindiği ve Haziran ayı içerisinde ihaleye çıkılacağını belittiler.

Diğer taraftan Çaycuma Filyos Beldemizde 200 konutluk bir proje çalışması için TOKİ’ye yer gösterilmişti. Sayın Turan, Filyos’da konut yapılması için gösterilen arsa üzerinde TOKİ’nin yaptığı çalışmalarda yerin rantabl olmadığını ve maliyetlerin yüksek çıktığıyönünde çekincelerini belirttiler. Hem ben, hem de Çaycuma İlçe Başkanımız Çolakoğlu FilyosBeldemizde TOKİ’ninmutlakakonut yapması gerektiğini ve vatandaşlarımızın da talebinin olduğunu belirttik. TOKİ Başkanı Turan proje üzerinde yeni bir çalışma yaptıracağını ve sonucunu da bizimle paylaşacaklarını belirttiler.

İlimize göstermiş olduğu ilgiden dolayı TOKİ Başkanı Turan’a teşekkür ediyor, konutların ilimize hayırlı olmasını diliyorum.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL