Genel Gündem Tüm Manşetler

KARISINA VE DOSTUNA KURŞUN YAĞMURUNA TUTTU

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde eşini dostu ile yakalayan kızgın koca silahla dehşet saçtı. Karısı ve dostuna mermi yağdıran kızgın koca polise teslim oldu. Evden yaralı olarak kaçmayı başaran D.B ise yaklaşık..

KARISINA VE DOSTUNA KURŞUN YAĞMURUNA TUTTU

Basliksiz_1_jpg24_08_2014_04_58_28881446

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde eşini dostu ile yakalayan kızgın koca silahla dehşet saçtı. Karısı ve dostuna mermi yağdıran kızgın koca polise teslim oldu. Evden yaralı olarak kaçmayı başaran D.B ise yaklaşık 1 saat süren arama çalışması sonucunda inşaat alanında bulunarak hastaneye kaldırıldı.

Olay gece 01.00 sularında Ören yeni mahalle Meşelik sokak da meydana geldi. İddiaya göre yaşadıkları tartışma nedeniyle uzun süredir ayrı yaşadığı eşinin kendisini aldattığını iddia ettiği B.B’nin karısından eşine ait görüntüleri alan Şenol Baykan, eşinin B.B ile evde olabileceği şüphesi üzerine aldığı silahla evine geldi.  Evde eşi  D. B. yi (27) ismi H.K  (41) olan başka bir kişi ile birlikte yakalayan Şenol Baykan, (34) belindeki 9 Milimetre çapında ki silahı çekerek 10 el ateş etti. H.K yı ve eşi D.B yi vuran Şenol Baykan’ın elinden kurtulan D.B yaralı halde kaçarak evden uzaklaştı.  Olaydan sonra ağabeyleri Yusuf ve Osman’ı arayan Şenol Baykan, karısı ve dostunu vurduğunu söyledi. Eve gelen ağabeyler Yusuf ve Osman, Polisi arayarak kardeşleri Şenol Baykan’ı Polise teslim etti.

Olay yerine gelen polis, Şenol Baykan’ın elinden silahı alarak ekip aracına aldı. Şenol Baykan’ın ağabeyi Yusuf Baykan “Bizim Namusumuza olacaksa, olay budur. Kardeşim vurur icabına bakar. Durum, ayrı ayrı erkeklerle kardeşimin evine girmiş. Kardeşim de yakalamış, vurmuş” dedi.

Yaralı H.K nın evde olduğunun söylenmesi üzerine polis eve geldi. Polis sağlık ekiplerini beklerken, aile fertleri de kaçan D.B. yi aramaya başladı. D.B. nin B.B ile görüntülerinin olduğu iddia edilen flash belleği polise veren ve kardeşi Şenol Baykan’ın kendi elleri ile polise teslim ettiğini söyleyen Osman Baykan “O, B.B yi bu gece bulamazsanız, biz gerekeni yaparız” dedi.

Kardeşinin 3 çocuğu olduğunu kaydeden Osman Baykan “Teslim ettiğim flash bellekte yatakta ki resimleri var. B.B nin karısı teslim etti bunu bize. İçeride ki ikinci dostu. Üstünü giyindirmiş ve kaçmış buradan. İsmini bilmiyorum. Ben Sarı Osman olarak her zaman kardeşimin yanındayım. Kardeşimi kendi elimle polise teslim ettim. Bir aydır Ereğli’ de yokum. Annem hasta diye eve geldim. İki kişiyi vurdu. Karısı ile dostunu vuruyor” dedi. Osman Baykan evin içinde yaralı olarak bekleyen Hüseyin Karataş’a müdahale etmek için gelen 112 sağlık görevlilerine de “Tedavi etmeyin arkadaşlar. Gebersin. Niye yoruyorsunuz? Yavaş yavaş gebersin arkadaşlar” diyerek seslendi.Sağlık ekipleri, yaralı H.K yı sedyeye aldıktan sonra ambulansa taşıdı. Ambulansta yapılan ilk müdahalenin ardından H.K Ereğli Devlet Hastanesine kaldırıldı.

YARALI KADIN YAKLAŞIK 1 SAAT ARANDI

İlk yaralının hastaneye gönderilmesinin ardından evden yaralı olarak kaçan D.B  nin aramasına başlayan polisler, mahalle sakinlerinden aldığı bilgiler doğrultusunda eve yakın olan inşaatları kontrol etmeye başladı. Bu sırada D.B nin babası Emin,  kızı ile haberleştiği bilgisine ulaşan polisler, inşaat alanına gelen baba ile buluşarak D.B  ile telefon irtibatı kurdu. Nerede olduğunu söylediği babasının aracı ile alınan D.B Anadolu hastanesine getirildi. Ayağından vurulan D. B. özel hastanede tedavi altına alındı.

D.B ye 2, H.K’ YA 8 KURŞUN

Özel hastanede tedavi altına alınan D. B. nin sağ bacağında mermi olduğu, Ereğli Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan H.K nın ise sağ bacağında 4, sol bacağında 3, sol elinde 1 mermi olduğu iki ayağının ve kafa tasında kırıklar olduğu öğrenildi. Olay sonrasında Polise teslim olan Şenol Baykan ise ifadesi alınmak üzere Asayiş Büro Amirliğine götürüldü.

MAHKEME SERBEST BIRAKTI

Sabah saatlerinde Ereğli Adliye’sine çıkarılan ve savcılıktaki ifadesinin ardından tutuklanma talebi ile nöbetçi mahkemeye sevk edilen Şenol B. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

                                                                             

CHA-Sinan Kabatepe

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL