Genel Spor Tüm Manşetler

KARAKAVUZ BU İŞİ BİLİYOR..!

Kdz Ereğli Karakavuz Köyünde 6.cısı düzenlenen Yağlı Güreş Festivali renkli görüntülere sahne oldu.  Birbirinden hünerli pehlivanların yarıştığı festivalde Baş Pehlivan ünvanını 20 yaşındaki genç pehlivanlardan Oğuzhan Bozkurt kazandı. 100’ün üstünde..

KARAKAVUZ BU İŞİ BİLİYOR..!

karakavuz kapak resım

Kdz Ereğli Karakavuz Köyünde 6.cısı düzenlenen Yağlı Güreş Festivali renkli görüntülere sahne oldu. 

Birbirinden hünerli pehlivanların yarıştığı festivalde Baş Pehlivan ünvanını 20 yaşındaki genç pehlivanlardan Oğuzhan Bozkurt kazandı. 100’ün üstünde güreşcinin katıldığı ve Ünlü Sanatçı Tolga Sağ’da festival kapsamında yer alırken yapılan çekilişle çeşitli hediyeler vatandaşlara dağıtıldı.

Katılımın yoğunluğu ise festivali daha da renkli kıldı. Zonguldak CHP Milletvekili Ünal Demirtaş, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam’da festivalde protokoldeki yerini aldı. Festivalin 6 yıldır ana sponsorluğunu yapan Bülent ve Levent İlik kardeşlerin köylerini tanıtma amaçlı üstlendikleri bu görevi layığı ile yaptığını söyleyen Karakavuz Köyü sakinleri İlik kardeşleri kutladılar. Festivalin Ana Sponsoru Levent İlik konu ile ilgili yaptığı açıklamasını alttaki videomuzdan izleyebilirsiniz.

1

baş pehlivan

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL