Genel Gündem Tüm Manşetler

KAMYONET SÜRÜCÜSÜ GÖZ ALTINDA

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde meydana gelen kaza sonrasında, Zonguldak Valisi Ail Kaban, Ak Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mahmut Özer, Ereğli Devlet Hastanesi’nde yatan yaralıları ziyaret..

KAMYONET SÜRÜCÜSÜ GÖZ ALTINDA

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde meydana gelen kaza sonrasında, Zonguldak Valisi Ail Kaban, Ak Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mahmut Özer, Ereğli Devlet Hastanesi’nde yatan yaralıları ziyaret etti.

Kazayı haber alan Zonguldak Valisi Ali Kaban, beraberinde Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Ak Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mahmut Özer,Kamu hastaneleri sekreteri Muharrem Erdem ile birlikte hastanede yatan hastaları ziyaret etti. Ziyaret sonrasında açıklamada bulunan Zonguldak Valisi Ali Kaban “Gerçekten içimiz yanıyor. 10 vatandaşımızı bir anda kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Geride kalan bütün acılı yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Şükürler olsun ki bir kısım yaralılarımız iyi durumdalar. Diğerleri için de bütün işlemler yapılıyor.”

KAMYONET SÜRÜCÜSÜ GÖZ ALTINDA

Zonguldak Valisi Ali Kaban’ın ardından gazetecilere açıklamada bulunan Ak Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ise konuşmasında “Kardeşlerimiz köydeki cenaze için özel bir otobüsü tutuyorlar ve dönüşe geçiyorlar. Dönüş yolunda kapalı kasa kamyonet önlerine çıkıyor. Yandan kamyonetin çarpması sonucu midibüs şarampole yuvarlanıyor. Yaralılarımızdan büyük kısmının hayati tehlikesi yok. Olanların da tedavisi yapılıyor. Savcılarımız kazayı araştırıyor. Kamyonet sürücüsü gözaltına alındı. Yarın öğle namazının ardından cenazelerimizi defnedeceğiz” diye konuştu.

Kazada, akrabalarını kaybeden Veysel Aydın, ölen Bilal Zekiye Aydın çiftinin dünürü olduklarını belirterek, “Cenazeye geldiler görüştük. Akşam da uğurladık. Biraz zaman geçtikten sonra kazayı duyduk. Olay yerine gittik. Sonra da hastaneye geldik. Ayrıca Şevket Turhan ve Kadriye Turhan da çift. İstanbul’da oturuyorlar” dedi.

YARALI SAYISI 19’A ÇIKTI

Hastaneden yapılan açıklamada kazadan hafif sıyrıklarla kurtulduktan sonra köye giden Süheyla Aydın’ın da kontrol amaçlı hastaneye götürüldüğü belirtildi. Böylece kazada yaralananların sayısı 19’a çıktı. Kazada ölenlerin yarın öğle namazının ardından Esenyurt Köyü’nde toprağa verileceği açıklandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL