Genel Gündem Tüm Manşetler

KAMUOYUNA DUYURULUR !

Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Esra Alpago Belediye hakkında bir takım iddialar ortaya atan CHP’li Belediye Meclis Üyesi Özkan Özyağcı’ya cevap verdi. Alpago açıklamasında belediyenin parasının bittiği söylemlerinin asparagas olduğunu..

KAMUOYUNA DUYURULUR !

belediye açıkladı

Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Esra Alpago Belediye hakkında bir takım iddialar ortaya atan CHP’li Belediye Meclis Üyesi Özkan Özyağcı’ya cevap verdi. Alpago açıklamasında belediyenin parasının bittiği söylemlerinin asparagas olduğunu belirterek kamuoyu aydınlatma gereği duyduğunu söyledi. Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Esra Alpago’nun açıklaması şöyle;

Kasım ayı Belediye Meclisi 5.bileşiminin ardından, CHP’li Belediye Meclis Üyesi Özkan Özyağcı’nın basına yaptığı açıklama ve basına dağıttığı 07 Nisan 2014 tarihli Belediyemizin Belediye Banka Mevcutlarını içerir liste konuyu saptırmaktan öte değildir.

Dağıtılan ve 07 Nisan 2014 tarihli banka mevcutlarını içeren listede belediyenin, 2.674.751.07 lira ile devralındığı, buna karşın bu paranın bittiği ve üzerine belediyenin tahmini bütçe ile 8 milyon lira borca sürüklendiği iddia edilmiştir.

Ekteki listede de görüldüğü üzere Belediyemizin 11 Kasım 2014 tarihi itibari ile banka mevcutları 7.734.979.46 liradır. Yani Sayın Özyağcı’nın “bitti dediği “ paranın üzerine 5.060.228.39 lira gelir eklenmiştir.

Sayın Özyağcı’nın bahse konu iddialarının gerçeği yansıtmadığı bu şekilde ortaya çıkmıştır.

Belediye Başkanımız Sayın Opr.Dr. Hüseyin Uysal başkanlığındaki Ereğli Belediyesi’nin önümüzdeki süreçte, gerek yatırım, gerek hizmet, gerekse ekonomik olarak çok daha iyi noktalara geleceğinden halkımızın şüphe etmediğini de biliyoruz.

basına dağıtılan 07 Nisan 2014 tarihli belge

11 Kasım 2014 tarihli belediyenin banka mevcutlarını gösterir belge

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL