Kamuda artık TOGG tercih edilecek…

Şimşek, kamuda bulunan tüm marka araçların satılacağını söyledi…

Kamuda artık TOGG tercih edilecek…

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kamudaki araç alımlarında değişikliğe gidileceğini açıkladı.  Kamuda yerli otomobil olan TOGG araçlarının tercih edileceğini belirten Şimşek, kamuda bulunan tüm marka araçların satılacağını söyledi.
Patronlar Dünyası’nın haberine göre, tasarruf tedbirleri dahilinde alınan yeni kararlar ile ilgili açıklama yapan Şimşek, hem yerli otomobil üretimini desteklemesi hem de ülke ekonomisine katkı sağlaması amacıyla  TOGG projesine destek vereceklerini belirtti.

Şimşek, kamuda bulunan araçları arasında, Audi ve Mercedes gibi modelleri yer almayacağını, eldeki kamuya ait araçların da satılacağını vurguladı.
Şimşek tarafından açıklanan söz konusu karar, daha önceden eski Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından dile getirilmişti.
Nebati, bu yılın başında yerli otomobil TOGG için kamu alım garantisi uygulanacağını açıklayarak, 30 bin adet TOGG satın alınacağının bilgisini vermişti. Eski Hazine ve Maliye Bakanı Nebati aracılığıyla duyurulan projenin yeni Bakan Şimşek aracılığıyla hayata geçirilmesi planlanıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL