logo

KAFALARI KARIŞTIRAN YANGIN…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bağlı Korubaşı (Pençes) mahallesinde kısa aralıklarla Ormana ait alanda çıkan yangın mahalle halkının tepkisine neden oldu. Kısa süre önce çıkan ilk yangın alanının Fındık bahçesi olarak kullanıldığını, ikinci yanan alanında aynı şekilde kullanılacağı iddia edildi.

Ereğli’ye bağlı Korubaşı (Pençes) mahallesinde oturan vatandaşlar , ormana ait alanda aralıklarla iki yarı yangın meydana geldiğini, ilk yangının ardından yanan alanın Orman işletme Müdürlüğünde çalışan bir görevli tarafından fındık fidanı dikilerek kullanıldığı iddia edildi.

Yaşanan bu olayın ardından yine iddiaya göre ikinci bir yangın meydana geldi. Ormanlık alanda çıkan yangında Çınar, Çam, Meşe, Kestane ve orman arazisinden kesilen tomruklar tamamen yandı. Hayvanlarında zarar gördüğü alanda çekim yapan vatandaşlar, yanan bu alanında fındık bahçesi olarak kullanacağını iddia ettiler. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar yetkililer tarafından yanan bu alanla ilgili araştırma yapılmasını ve söz konusu alanda hatası olanların tespit edilerek gerekli cezaların uygulanmasını istediler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

bahis siteleri Betboo giriş