Genel Gündem Tüm Manşetler

İYİ Kİ VARSIN UMKE

Karadeniz Ereğli İlçesinde solunum yolu rahatsızlığı yaşayan hastaya, Ereğli Özel İdare Müdürlüğüne ait iş makinesi ile açılan yoldan giden Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) ulaştı. Dağlıca Köy merkezinde nefes almakta zorluk..

İYİ Kİ VARSIN UMKE

DSC_8586

Karadeniz Ereğli İlçesinde solunum yolu rahatsızlığı yaşayan hastaya, Ereğli Özel İdare Müdürlüğüne ait iş makinesi ile açılan yoldan giden Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) ulaştı.

Dağlıca Köy merkezinde nefes almakta zorluk çekerek fenalaşan Recep Çakır (65), yoğun kar yağışı nedeniyle evinden çıkamayınca ailesi sağlık ekiplerine haber verdi.  112 Acil Servis ambulansı 50 santimetreye ulaşan kar ve buzlanma nedeniyle kapanan köy yolunda mahsur kalınca  durum Ereğli Özel İdare Müdürlüğü ile UMKE ekiplerine bildirildi. İş makinesi tarafından 10 kilometrelik yol güzergahında yapılan temizlik çalışmasının ardından UMKE ekipleri Çakır ailesinin evine ulaştı.

Ereğli Özel İdare Şantiye Şefi Kaan Güçer de bizza çalışmaların başında yer aldı. Yapılan ilk müdahale sonrası UMKE aracı ile 10 kilometre taşınan hasta daha sonra köy girişinde bekleyen 112 Acil Servis ekiplerine teslim edildi. Ereğli Devlet Hastanesine kaldırılan ve tedavi altına alınan Recep Çakır’ın müşade altında tutulduğu öğrenildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL