Genel Gündem Tüm Manşetler

İTİRAZ ETTİ

Ak Parti Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar, İlçe Seçim Kuruluna yaptığı itirazın reddedilmesi üzerine oyların yeniden sayılması için İl Seçim Kuruluna itiraz etti. İl Seçim Kurulu’na avukatı ile birlikte gelen..

İTİRAZ ETTİ

ucar_aydogana_teklif_goturmedik_h2351

Ak Parti Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar, İlçe Seçim Kuruluna yaptığı itirazın reddedilmesi üzerine oyların yeniden sayılması için İl Seçim Kuruluna itiraz etti. İl Seçim Kurulu’na avukatı ile birlikte gelen ve itiraz dilekçesini veren Uçar çıkışta gazetecilere açıklamada bulundu.

 Uçar’ın açıklamaları şu şekilde:  “Yaklaşık 230-240 sandık için itirazda bulunduk. Hukukçu arkadaşlarımızla yasal sürecin başlatılması için İl Seçim Kurulana müracaat etti. Sandıkların yeniden incelenmesi adına itirazda bulunduk. Bu aynı zamanda şunu ortaya çıkartıyor; Her iki taraf içinde kuşkuların ve endişelerin ortadan kaldırılmasının yanı sıra şeffaf, adil bir seçim olduğunu ortaya çıkması adına biz İl Seçim Kuruluna sandıklardaki oyların sayılması konusunda taleplerimizi ilettik. Umut ediyoruz bu yönde karar vereceklerdir. Buralardaki seçim kurulu hakimleri bununla ilgili her iki tarafında endişelerini ortadan kaldırması adına seçim sandıklarının açılması, açılması neticesinde de çıkan karara herkesin saygı duyması gerektiği yönünde bir karar aldılar. İl Seçim Kurulu hakiminin, Zonguldak adına özellikle ilimizin 5 yıl geleceğinin ipotek altına alınmaması ve endişelerin yanı sıra kuşkuların ortadan kalkması adına böyle karar vereceğini umut ediyoruz” diye konuştu. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL