Genel Gündem Tüm Manşetler

İTFAİYE HAFTASI KUTLANIYOR.. BAŞKAN UYSAL: 200 BİN NÜFUSA HİZMET VERİYORUZ

İtfaiye Teşkilatının 302. kuruluş yıldönümü ve İtfaiye Haftası etkinliklerinde konuşan Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, “Sadece belediye sınırlarına değil, 200 bin nüfusa  köylere, beldelere hatta çevre ilçelere de hizmet götürüyoruz…

İTFAİYE HAFTASI KUTLANIYOR.. BAŞKAN UYSAL: 200 BİN NÜFUSA HİZMET VERİYORUZ

4

İtfaiye Teşkilatının 302. kuruluş yıldönümü ve İtfaiye Haftası etkinliklerinde konuşan Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, “Sadece belediye sınırlarına değil, 200 bin nüfusa  köylere, beldelere hatta çevre ilçelere de hizmet götürüyoruz. Yeni istasyonlar kurduk, amacımız felaketlere anında müdahale etmek” dedi.

3

Kdz.Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından İtfaiye Teşkilatının kuruluşunun 302.yıl dönümü ve İtfaiye Haftası etkinlikleri kapsamında tören düzenlendi.

Atatürk Anıtında düzenlenen törene Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ile birlikte Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutan vekili Deniz Albay Bülent Köse, Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis üyeleri, daire müdürleri ve itfaiye personeli katıldı. Törene Belediye İtfaiye Müdürlüğü personeliyle birlikte Askeriye, TTK, Erdemir ve Orman İşletme Müdürlüklerinin itfaiye birimi temsilcileri de katıldı.

Tören kapsamında Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

ATEŞ: “BÖLGENİN EN GELİŞMİŞ İTFAİYESİYİZ”

Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, törende yaptığı konuşmada itfaiye teşkilatının tarihçesi hakkında bilgiler verdi.

Ateş, Kdz.Ereğli Belediyesi İtfaiye biriminin bölgenin en gelişmiş itfaiye ekibi olduğunu belirterek; “Kdz.Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğümüz 66 personeli ile birlikte resmi tatil günleri de dahil olmak üzere 24 saat kesintisiz olarak 31 mahalle 93 köy, 15 ağır sanayi kuruluşu, 81 orta ölçekli işletme, 5 modern hastane ve 80 kilometrelik kıyı şeridi olan ve yükleme boşaltma olanağına sahip limanlara, balıkçı barınaklarına ve tersaneler olmak üzere toplam 200 bin nüfuslu bir bölgeye itfaiye hizmeti sunmaktadır. Amacımız Kdz. Ereğli belediyesinin sorumluluk alanında itfaiye olaylarına karşı halkın can ve mal güvenliğini

1-1

2

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL