Spor

İSTİFALAR KABUL EDİLMEYECEK

Süleyman Caner, Zonguldakspor yönetiminden ayrılan 3  Sendikacının istifalarını kabul  etmeyeceklerini belirtti. Kimse Zonguldakspor’u kavganın içine çekemez. Zonguldakspor Kulüp Başkanı Avukat Süleyman Caner, yönetimden  geçtiğimiz hafta içinde istifa eden 3 Sendikacının..

İSTİFALAR KABUL EDİLMEYECEK

ZONGULDAKSPOR BASANI SÜLEYMAN CANER

Süleyman Caner, Zonguldakspor yönetiminden ayrılan 3  Sendikacının istifalarını kabul  etmeyeceklerini belirtti.

Kimse Zonguldakspor’u kavganın içine çekemez.

Zonguldakspor Kulüp Başkanı Avukat Süleyman Caner, yönetimden  geçtiğimiz hafta içinde istifa eden 3 Sendikacının durumuna açıklık getirdi. Zonguldakspor’un madenci ile özdeşmiş bir takım olduğunu belirten Caner,’Sendika ve Sendika’nın tabanını oluşturan Madenci kardeşlerimizle hiçbir zaman sorunumuz  olamaz. “ dedi

 

Osman Tutkun, Muharrem Sarıçam ve Süleyman Bezin’in istifalarını kabul etmeyeceklerini belirten Caner,” Biz bu arkadaşlarımızı yönetime yazarken GMİS’ten destek alırız düşüncesi ile yazmadık. Hepsi Zonguldakspor sevdalısı  oldukları için yazdık. Şahsi düşüncem  yönetim kurul toplantısında bu istifaları kabul etmeyeceğiz”  diye konuştu

Zonguldakspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, kulübün yönetim kurulu üyeliğinden geçtiğimiz hafta istifa eden Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) üyeleri Osman Tuttuk, Muharrem Sarıçam ve Süleyman Bezin’in istifalarını kabul etmeyeceklerini belirti. Zonguldakspor yönetiminin ayakta olduğunu ve yoluna devam ettiğini belirten Caner,”Bizim kesmeyle sorunumuz olmaz. Ancak kişilerin şahsi sorunları olur. Oda kurumları bağlamaz” diye konuştu.

 

İSTİFALARI KABUL ETMEYECEĞİZ

 

Kamuoyunda çok konuşulan istifaları değerlendiren

 

Caner, yaptığı açıklamada  şu bilgileri verdi;” Osman Tutkun ile Süleyman Bezir,  bir önceki dönemdeki yönetimde yer alan arkadaşlarımız.Biz bu arkadaşlarımızın yanına Sendika’dan Muharrem Sarıcam arkadaşımızı da  yeni yönetime yazmıştık. Böylelikle GMİS’ten üç arkadaşımız yeni  dönemde Zonguldakspor yönetim kurulunda yer aldılar. Bildiğiniz gibi bizim geçen hafta Sendika’ya bir ziyaretimiz olmuştu. Genel Başkan Eyüp Alabaş’ı ziyaretimize  basın olarak gelen gazeteci arkadaşlarımızda vardı. Basın önünde gayet güzel demeçler verildi. İyi dilekler talep edildi. Ancak dışarı basın çıktıktan sonra yaptığımız görüşmede Sendikanın genel başkanı arkadaşımız bize bir dünya serzenişte bulundu. Kendisinin aranmadığını, Zonguldakspor yönetimine yazılan arkadaşların Sendikayı temsil etmediğini, bu isimleri yönetime yazarken kendisinden olur alınmadığını,  kongreye çağırılmadığını, genel başkan yardımcısının denetleme kuruluna yazıldığını , bunun gibi bir çok  şeyi bize söyledi. Böyle hazır vaziyette bekliyormuşlar zaten bizi. Biz kendisini dinledik. Geçen sene Ankara’da Zara ile oynadığımız final maçına sendika olarak 10 otobüs vermiş. Onun lafını etti. O otobüslerle maden işçilerini taşıdı, sosyal sorumluluk içinde madencilere bir hizmet verdi. Bunun lafını etti.Bu otobüs işi bizim başımıza sıkıntı getirdi, bunu madencilere izah edemiyoruz gibi laflar kullandı. Aslında  maden işçilerine sorsan  hepsi Ankara’ya geldikleri için memnundur. Maden işçisi gönüllü olmaza zaten senin  10 otobüsünü doldurmaz Ankara’ya kadar gelmezdi.”

DESTEK TALEBİLİZ OLMADI   

Sendikaya’ya sadece nezaket ziyaretinde bunuduğunu, bu konuşmalardan sonra destek taleplerinin olmadığını belirten Caner, sözlerini şöyle sürdürdü,” Bu  konuşmalardan sonra  kendisinden bir destek talebimiz olmadı ve Zonguldakspor Başkanı olarak bu sözlerden sonra kesinlikle olamaz. Görüşmeden çıktıktan sonra yönetim kurulumuzdaki arkadaşlara bu gelişmeleri söyledim.Sendika Başkanın ‘bize sormadan bu isimleri yönetime yazdınız. Sendikanın bir sorumluluğu yoktur , maden bu arkadaşları yazdınız  kendi şahsi desteklerini versinler. Sendika olarak bizi temsil etmiyor, bizi bağlanıyorlar ’ gibi laflar kullandıklarını  yönetim kurulu üyeleri arkadaşlarımıza söyledim. Bu gelişme üzerine Osman Tutkun, Muharrem Sarıçam ve Süleyman Bezir arkadaşlarımız  kendi aralarında bir değerlendirme yaparak  sendikanın yıpranmaması adına ve Zonguldakspor’un  düşündükleri için istifa  dilekçelerini sunmuşlardır.”

SENDİKA DESTEK OLSUN DİYE YAZMADIK

3 ismin istifasını kabul etmeyeceklerini belirten Caner, söylerine şöyle devam etti,”

Yönetim kurulumuz önümüzdeki günlerde toplanıp bu istifaları değerlendirecek. Ancak Zonguldakspor Kulübü Başkanı olarak benim şahsi görüşüm bu istifa dilekçelerini kabul etmemek yönündedir. Yani istifaları kabul etmeyeceğiz.  Biz  geçen sene Osman ve Süleyman arkadaşımızla yönetimde çalıştık. İkisi de Zonguldakspor için gerçekten elinden geleni yaptılar. Muharrem bey ise bu sene görev aldı. Kendileri  Zonguldakspor sevdalısı. Biz o isimleri yönetime  yazarken ‘Sendika bize destek olacak’ şeklinde sendikaya güvenerek yazmadık. Sendikadan bir beklenti içinde olmadan yazdık. Biz Sendika’nın Zonguldakspor’un bir parçası olduğunu düşündüğüm için  öyle bir beklenti ile hareket etmiyoruz. Zonguldakspor bir madenci takımı , işçi milli takımı olduğu için bir Sendika ile iç içe olduğunu düşünüyorduk. Ama Sendika’nın Genel Başkanı  arkadaşımız kendileri kurumun başı olduğunu ve kendilerine  sorulmamadan listeye yazıldıklarını ifade etti.Destek olamayacaklarını  belirtti. Bizde bu gelişme  üzerine  destek istemedik. Ancak tekrar belirtiyorum Osman Tutkun, Muharrem Sarıçam ve  Süleyman Bezir arkadaşlarımızın istifaları   kabul etmeyeceğiz. Bu benim şahsı  görüşüm. Yönetimdeki arkadaşlarımızla bunu görüşeceğiz. Ben bu yönde görüş belirteceğim.”

KİMSE İLE SORUNUMUZ YOK

Hiç kimse ile sorunlarının olmadığını belirten Caner”

 

Bizim ne Sendika ne sendikayı oluşturan tabandaki madenci kardeşlerimle, nede   başka bir kurum ve kuruluşla hiçbir sorunumuz yok. Madenci kardeşlerimiz  bizim her şeyimiz. Biz parayı bir şekilde buluruz. Sendika ile bir sorunumuz olamaz . Şahısların kişisel sorunları diye düşünüyorum. Sendika yöneticiliği yapan arkadaşlarımız kişisel düşünceleridir. Tekrar söylemek istiyorum. Ben GMİS’ten üç arkadaşımızı yönetime yazarken Sendika bize para verecek diye yazmadım.Şahsi düşüncem ise bu istifaları yönetim kurulunda kabul etmemektir.  Kamuoyunda   yerli-yabancı  gibi  yönetim dağılıyor gibi  söylentiler dolaşıyor. Zonguldakspor’a hizmet eden kim olursa olsun bizim canımız ciğerimiz. Yönetimde ise dağılma falan yok. Dim-dik yolumuza devam edeceğiz. Herşey güçlü bir Zonguldakspor için. Bizim kimse ile bir  sorunumuz olamaz. Zonguldakspor’u da kimse kavganın içine çekemez.Bizim bir tek sevdamız var. Zonguldakspor. Geçen sene olduğu gibi bu senede şampiyonluğu yaşamaktır.Bu senede inşallah birlik beraberlik içinde şu  şampiyonluğu yakalayacağız. Herkes bize bu yolda yardım etsin. Deden den de etmeyenden de Allah razı olsun. İstifa olayı ile ilgili  gerçek bu şekildedir.” diye konuştu.

Haber: Ercan Aygün

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL