Eğitim Genel Tüm Manşetler

İŞTE YENİLİKÇİLİK ÖDÜLÜ ALAN OKULLAR

Kdz.Ereğli’ye bağlı Ormanlı İlkokulu-Ortaokulu ve Kışla Mahmut Likoğlu İlkokulu-Ortaokulu, Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” yarışmasında ödüle layık bulundu. Kdz.Ereğli’ye bağlı Ormanlı İlkokulu-Ortaokulu ve Kışla Mahmut Likoğlu..

İŞTE YENİLİKÇİLİK ÖDÜLÜ ALAN OKULLAR

9681_yenilikciokullr

Kdz.Ereğli’ye bağlı Ormanlı İlkokulu-Ortaokulu ve Kışla Mahmut Likoğlu İlkokulu-Ortaokulu, Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” yarışmasında ödüle layık bulundu.

Kdz.Ereğli’ye bağlı Ormanlı İlkokulu-Ortaokulu ve Kışla Mahmut Likoğlu İlkokulu-Ortaokulu, Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” yarışmasında ödüle layık bulundu.

ÇAY:” BAŞARILARINIZLA GURUR DUYUYORUZ”

Kdz.Ereğli Kaymakamı İbrahim ÇAY, öncelikle Okul Müdürlerini, Öğretmenleri Okul Aile Birliği, Öğrenciler ve Milli Eğitim Müdürlüğünü kutladığını belirterek şunları söyledi: “Gerçekten de her iki ilkokulumuz da ödülden ödüle koşturuyor. Dolayısıyla son başarılarıyla hem Kdz.Ereğli’nin adını Ankara’da duyurmak, hem de böyle b ir ödülü bizimle paylaşmalarından dolayı mutluluk duyuyorum, sizlerle gurur duyuyoruz. Okullarımız zor şartlar altında bu başarıyı elde ettiğine göre, demek ki ilçemizde eğitim öğretimde ne aşamaya geldiğimizin göstergesidir. Ödüllerinizin daim olmasını diliyorum.”dedi

Ziyarette Ormanlı ve Kışla Mahmut Likoğlu okullarının proje ekipleri, projeleri hakkında Kaymakam Çay’a bilgi verdi. Çay, okulların idareci ve öğretmenlerine çeşitli hediyeler takdim etti.

İki okulun idareci ve öğretmenleri Ankara Başkent Öğretmenevi’nde Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI’nın elinden ödüllerini almalarının ardından Kdz.Ereğli Kaymakamı İbrahim ÇAY’a ziyarette bulundu.

Kdz.Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Naci KILIÇ, ziyaret esnasında okulun idareci ve öğretmenlerini Kaymakam ÇAY’a takdim ederek, başarı öykülerini anlattı.

KILIÇ:” YENİLİKÇİ UYGULAMALAR DAHA İYTİ EĞİTİM ve ÖĞRETİM HEDEFLENİYOR“

KILIÇ, yaptığı konuşmada yenilikçi uygulamaların eğitim sistemine kazandırılmasının öğrenci ve öğretmenlere daha iyi eğitim ve öğretim imkânları sunma fırsatı verdiğini belirtti.

KILIÇ konuşmasında şu görüşlere yer verdi;  “2023 Türkiye vizyonunun gerektirdiği hedeflerin yakalanmasının desteklenmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığınca ‘Eğitim Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri’ yarışması düzenlenmiş, ülkemiz genelinde 10 kategoride 750 proje başvurusu olmuş ve ülkemiz genelinde 4. Kategoride ‘Eğitim Yatırımlarına En Yüksek Halk Katkısı Çalışması’ ile Ormanlı İlkokulu-Ortaokulu Kurtlar bölgesinde ormanlı beldesinin köyleri ve Kızılcapınar’a bağlı taşımalı alanlarından gelecek orta ve ağır düzeyde engelli öğrencilerin eğitimleri için tam donanımlı sınıf kazanımı ve ailelerinin eğitimi ile ilgili ‘Eğitim Öğretimde Yenilikçilik Çalışmaları’ kapsamında ödüle layık görülmüştür.

Ayrıca, Kışla Mahmut Likoğlu ilkokulu-Ortaokulu 2. kategoride Yenilikçi Eğitim ve Öğrenme Program ve Yöntemlerinin Uygulanması neticesinde  eğitimde başarı ve kalitenin yükseltilmesi kapsamında ödüle layık görülmüştür.

Başta okullarımızın bu başarılarına hazırladıkları maddi ve manevi imkan ve yardımlardan dolayı Sayın Zonguldak Valimiz Ali KABAN’a , Sayın Kdz. Ereğli Kaymakamımız İbrahim ÇAY’a, İl Milli Eğitim Müdürümüz Turgut ÖZBEK’e ve emeği geçen sivil toplum örgütlerine Okul Müdürleri ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. “dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL