Magazin

İŞLEM TAMAM

İşadamı Halil Bozkuş’un kızı Gözde Bozkuş, Celal Olgaç’ın oğlu Ozan Olgaç ile dünya evine girdi. Damadın nikah şahitleri arasında eski Başbakan Yardımcısı İsmet Sezgin’de yer alırken, gelinin şahitlerinden ikisi ise..

İŞLEM TAMAM

onlar-erdi-muradina

İşadamı Halil Bozkuş’un kızı Gözde Bozkuş, Celal Olgaç’ın oğlu Ozan Olgaç ile dünya evine girdi.

Damadın nikah şahitleri arasında eski Başbakan Yardımcısı İsmet Sezgin’de yer alırken, gelinin şahitlerinden ikisi ise Mustafa Kemal Bozkuş ile Celal Bozkuş Amcaları oldu.

 

Karadeniz Ereğli’nin şehir eşrafından ve köklü ailelerinden Bozkuşlar, Olgaç Ailesine gelin verdi. Esin-Halil Bozkuş’un kızı Gözde Bozkuş, Türkan-Celal Olgaç’ın oğlu Osan Olgaç ile evlendi. Çiftin nikahları 25 Mayıs 2013 tarihinde saat 15.00’de Kdz. Ereğli Atatürk Kültür Merkezi’ndeki (AKM) Nikah Salonunda gerçekleştirildi.

23 Mayıs Perşembe günü Köseağzı’nda Kdz. Ereğli’nin gelenek ve göreneklerine yakışır bir kına gecesi yaparak dünya evine girme törenlerinin başlatıldığı genç çiftin nikah töreni 25 Mayıs’ta gerçekleştirildi.

AKM’deki nikah töreninde; gelin ve damat tarafından üçer kişi olmak üzere altı kişi  nikah şahitliği  yaptı..  Gözde Bozkuş’un nikah tanıklıklarını Mustafa Kemal Bozkuş ile Celal Bozkuş amcaları ile Kerim Balıktay, damat Çağlar Ozan Olgaç’ın şahitliklerini ise eski Başbakan Yardımcısı, İçişleri ve Savunma Bakanı İsmet Sezgin, CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu ve DTP Rize eski il Başkanı Eyüp Demir yaptı. Gelin ile damat nikahı kıyan nikah memuru Şerafettin Akbulut “Hiçbir mani olmadan evlenmeye evet diyor musunuz?” sorularını evet diye yanıtlarken, nikah şahitlerini de şahitliklerini “hayırlı olsun” sözleriyle onayladılar. Eski Bakan İsmet Metin, nikah memurunun genç çifte teslim etmek üzere uzattığı nikah defterini, eşlerin eşitliğine vurgu yaparak gelin ile damada birlikte verdi.

Nikah törenine, her iki ailenin dost ve yakınları, AKP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, CHP Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Hayrettin Kartal, Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör, bazı belediye meclis üyeleri, ilçenin önde gelen işadamı ve şehir eşrafı katıldı.

Kına, nikah derken düğün ise Şinasi Bey’de büyük bir coşku içinde gerçekleştirildi. Nikah pastasını kesen Gözde Bozkuş Olgaç ile Ozan Olgaç, mutluluklarını aileleri, arkadaşları, dost ve yakınları ile paylaşarak evlilik kutsallığında mutluluğa koştular.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL