Genel Gündem Tüm Manşetler

İNŞAATI BAŞLIYOR

Bülent Ecevit Üniversitesi Devrek Meslek Yüksek Okulu öğrencilerin barınma ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik olarak atılan adımlardan bir tanesi daha hayata geçiriliyor. Devrek Meslek Yüksek Okulu 9 bölüm 1060 öğrenci kapasitesi ile..

İNŞAATI BAŞLIYOR

VGTPBBMFMMKLILMGYKNI0

Bülent Ecevit Üniversitesi Devrek Meslek Yüksek Okulu öğrencilerin barınma ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik olarak atılan adımlardan bir tanesi daha hayata geçiriliyor. Devrek Meslek Yüksek Okulu 9 bölüm 1060 öğrenci kapasitesi ile eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. Öğrencilerimizin barınma ihtiyaçların giderilmesi için 2014 yatırım programında olan 300 yatak kapasiteli yurdun ihalesi yapılmış olup kısa zamanda inşaatına başlanacaktır.  Şu anda Devrek Kredi ve Yurtlar Kurumu Kız Öğrenci Yurdunda 136 kız öğrencimize hizmet verilmektedir. Bu rakamda yapılacak olan yurdun ne kadar gerekli olduğunu ortaya koymaktadır. Bu nedenleYükseköğretim öğrencilerine yönelik olarak 300 yatak kapasiteli öğrenci yurduinşaatına kısa süre içinde başlanacaktır.İleriki dönemlerde Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulunun hizmete girecek olması ile birlikte Devrek’te öğrenci sayısında ciddi bir artış yaşanacaktır. 300 yatak kapasiteli öğrenci yurdu bu ihtiyaca cevap verecek nitelikte olacaktır.

Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar konu ile ilgili olarak ; “İlçe ekonomisine büyük katkılar sağlayan geleceğimizin aydınlık gençlerinin Devrek’imizde en iyi şekilde eğitim almaları için çalışmaktayız. Devrek Meslek Yüksek Okulumuzu da her yeni eğitim ve öğretim yılında bir üst kademeye taşıyarak Devrek’imize kazandırdık. Bizler bu eğitim yuvasının en iyi şekilde hizmet vermesi için çaba göstermekteyiz. Şu anda 9 program ve 1060 öğrenci ile eğitim öğretimlerine devam etmektedir. Önümüzdeki sene için Devrek Meslek Yüksek Okulu 10. Programı ile öğrenci kabulü yapacak olup öğrenci sayısı yaklaşık olarak 1300 civarında olacaktır. Maalesef bu kadar öğrencimizin bulunduğu ilçemizde 136 yatak kapasitesi ile Kredi Yurtlar Kurumu hizmet vermektedir. Bizlerde bu sıkıntıları ilgili kurumlarımızla paylaşarak ilçemizdeki yurt ihtiyacını dile getirdik. Önümüzdeki yıllarda Devrek’e açılacak olan Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu ile birlikte öğrenci sayısı daha da artacak ve yurt ihtiyacımız kaçınılmaz bir gerçek olacaktır. 300 yatak kapasiteli yurt inşaatına en kısa sürede başlıyoruz. İhalesi yapıldı, yer tespiti yapıldı.Yaklaşık olarak 9 Milyon TL’ye mal olacak yurdun inşaatı Temmuz 2015 yılında bitirilmesi planlanmaktadır.Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Amacımız Okulumuzda eğitim gören öğrencilerimizin daha iyi şartlarda barınmalarını sağlamaktır.

             Bu yurt gerek inşaat aşamasında gerekse faaliyete geçmesiyle birlikte ilçemizde istihdam yaratacak olup, ilçe ekonomisine katkı sağlayacaktır. Birçok gencimize iş imkânı doğacaktır.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL