Gündem Tüm Manşetler

İLÇE İNSANINI YARALAMIŞTIR

Kdz Ereğli Ülkü Ocakları Temsilciliği, Atatürk Anıtı Önünde yapılan “Uludere’de Kaçakçılık Yaparken Ölenleri Anma” programına tepki amaçlı eylem yaptı. Ereğli Eğitim Fakültesi’nden bir grup öğrenci Kdz. Ereğli Anıt Önünde ki..

İLÇE İNSANINI YARALAMIŞTIR

9094032

Kdz Ereğli Ülkü Ocakları Temsilciliği, Atatürk Anıtı Önünde yapılan “Uludere’de Kaçakçılık Yaparken Ölenleri Anma” programına tepki amaçlı eylem yaptı.

Ereğli Eğitim Fakültesi’nden bir grup öğrenci Kdz. Ereğli Anıt Önünde ki eylemde bir araya geldi. Burada yapılan açıklamada, 

 

‘İLÇE İNSANINI YARALAMIŞTIR’
“Hepimizin de bildiği gibi ilçemiz geçtiğimiz hafta sonu üzücü ve bir o kadar da düşündürücü tehlikeli bir olaya şahit olmuştur.
Cumhuriyetimizi kuran Büyük Türk Milliyetçisi Ulu Önder Atatürk’ün heykelinin bulunduğu bu alanda; 
Bölücü terör örgütü sempatizanı bazı Kdz. Ereğli Eğitim Fakültesi öğrencilerinin de içinde bulunduğu bir grup tarafından ‘‘Uludere’de kaçakçılık yaparken ölenleri anma’’ adı altında devletimize ve güvenlik güçlerimize karşı kin kusulmuş ve ilçemizde bölücü bir oyun sahnelenmiştir.
Bu vahim olay bizlerin de için de bulunduğu vatansever öğretmen kadrolarının yetiştiği fakültemizin ve dolayısıyla da Ereğli’mizin ismini lekelemiş ve ilçemiz insanını da yaralamıştır.
Daha birkaç sene öncesinde de Ereğli’de bu gibi bazı bölücü ideolojik gruplar provakatif eylemler gerçekleştirmiş ve bu tür eylemlerle Karadeniz bölgesinde kendi alt yapılarını kurmak istemişlerdir.
‘TEHLİKELİ OLUŞUMLARA İZİN VERMEYECEĞİZ’
Öncelikle Kdz. Ereğli Eğitim Fakültesi öğrencileri olarak bizler üniversitemizde bu gibi bölücü yapıların oluşmasına ve palazlanmasına fırsat vermeyeceğimizi ve ilçe halkımızın da desteğiyle bunlara karşı her türlü demokratik mücadeleyi vereceğimizi bildiririz.
Bugün burada bulunan ve bizlere destek veren siz değerli Ereğli halkının bu tür olaylar karşısında göstermiş olduğu duyarlılıktan da anlaşılıyor ki sizler de bu tehlikeli oluşumlara izin vermeyecek ve ilçemize sahip çıkacaksınız.
‘DEMOKRATİK YOLLARLA CEVAP VERİLECEKTİR’
Türkiye’nin içinde bulunduğu kaotik ortamdan ve açılım adı altında yürütülen tehlikeli süreçten faydalanarak yapılan bu tür provakatif eylemlere karşı gereken cevaplar hepimiz tarafından demokratik yollarla verilecektir. 
Devletimizi yönetenlerin ne yazık ki çeteleri ve inleri birbirine karıştırdığı bugünlerde asıl inlerinden çıkmış olanların yani terör örgütlerinin üzeri örtülerek görmezden gelinmiş ve meydanlar hainlere bırakılmıştır. 
Ancak Ereğli bu meydanlardan biri olmayacaktır. Çünkü bu topraklar hainlere geçit verecek onursuzluğa ve duyarsızlığa sahip değildir. Artık bugün itibari ile herkesin bu konuda daha hassas davranacağını umuyor ve desteklerinizden dolayı hepinize teşekkürlerimizi sunuyoruz” denildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL