logo

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Dedeler Köyü’ndeki mezarlık yakınında elinde silahla cesedi bulunan Burhan Karakuş’un ölümüyle ilgili tutuklanan 3 kişinin ifadeleri ortaya çıktı.

Burhan Karakuş’un arkadaşı olan Utku O.’nun eşi ve baldızı ile yasak ilişki yaşadığı ifadelerde yer aldı.

Utku O., ifadesinde; “Eşim mutfakta biriyle mesajlaşıyordu. Ben de telefonu vermesini istedim. Vermek istemeyince sinirlendim ve gözüne yumruk attım. Telefonu alıp baktığımda şu anda ölü olan Burhan ile mesajlaştığını gördüm. Burhan eşime ‘Ne yapıyorsun can’ yazmış. Eşim de ‘Yemek hazırlıyorum can’ yazmış. Ben de eşimin telefonu ile sanki eşim gibi Burhan ile mesajlaşmaya başladım. ‘Beni seviyor musun’ mesajıma ‘Bunu gözlerine bakarak söylesem’ diye yazdı. Ardından ‘Utku bu akşam yok yola gidecek can’ yazdım. Burhan ise ‘Akşama yanındayım’ mesajı attı. Burhan’ı arayıp mesajları sordum. Aralarında bir şey olmadığını sadece bir an boşluğa düştüğünü ve bu nedenle böyle bir şey yaşandığını söyledi. Ben inandım ve kanuna aykırı bir şey yapmadım” dedi.
Kendisinin bazı nedenlerle çocuğu olmadığını ve tüp bebek tedavisi için uğraştıklarını belirten Utku O., “Eşim hamile kaldı. Birisi Burhan’a Utku’nun çocuğunun senden olduğu söyleniyor dikkat et demiş. Dedikodular çıkınca eşimden DNA testi istedim. Bunu Burhan’a da söyledim onlar da anlayışla karşılayıp kabul ettiler” ifadesine yer verdi.

Cesedi bulunan Burhan Karakuş’un aynı zamanda eşiyle oturdukları evin sahibi olduğunu ve kiracıları olduğunu belirten Utku O., “Son günlerde kız arkadaşım Gizem ile Edirne’ye gezmeye gittik. Gizem çalıştığım iş yerinin sahibinin kızıdır. Üst katta otururlar. Olayın gerçekleştiği gece babama ait iş yerinde uyuyordum. Gece 23:30’a kadar kız arkadaşım olan üst kattaki Gizem ile mesajlaştık. Gece 3 gibi amcamın oğlu aradı. Burhan’ın öldüğünü söyledi. Hemen oraya gittim. Morgda ne olduğunu sordum. Akşam Gamze diye bir kız ile telefonla görüştüklerini söylediler. Benim de aklıma baldızım olan Gamze geldi. Burhan ile mesajlaştıklarını biliyordum. Baldızım Gamze bana mesajlaşmadık bugün hiç görüşmedik dedi” şeklinde ifade verdi.
Öte yandan Burhan Karakuş’un çevresindekilere Utku O., ile aralarının gergin olduğunu söylediği, birisinden birisinin diğerini vuracağını söylediği de tutanaklarda yer aldı. Utku O’nun arkadaşlarına Burhan’ın eşi ve baldızıyla ilişkisi olduğunu söylediği de ifadelerde yer aldı. Mahkeme aynı akşam birlikte alkol alan U.O., K.O., ve E.K.’nın kuvvetli suç şüphesiyle tutuklanmasına karar verdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx