Genel Siyaset Tüm Manşetler

HERKES ÖZGÜRLÜĞÜ YAŞAYACAK

AKP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Opr. Dr. Hüseyin Uysal’ın Ömerli’ Mahallesi’ndeki seçim gezisine AKP Zonguldak Milletvekili Prof.Dr. Ercan Candan ile önceki Dönem Zonguldak Milletvekillerinden Fazlı Erdoğan’da katılarak kendisine tam..

HERKES ÖZGÜRLÜĞÜ YAŞAYACAK

uysal candan

AKP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Opr. Dr. Hüseyin Uysal’ın Ömerli’ Mahallesi’ndeki seçim gezisine AKP Zonguldak Milletvekili Prof.Dr. Ercan Candan ile önceki Dönem Zonguldak Milletvekillerinden Fazlı Erdoğan’da katılarak kendisine tam destek verdi.

AKP’den konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

 

BAZI VATANDAŞLAR KORKUP GÖRÜNTÜDEN KAÇTI

Ömerli Mahallesi’nin sakinleri Dr. Uysal’ı bağrına basarken, bazı vatandaşlar ise ‘Gelir duvarımızı yıkar, suyumuzu keser’ sözleriyle görüntülerine ve fotoğraf karelerine girmekten kaçınarak, Dr. Uysal ve Vekil Candan ile gazetecilerden uzakta birebir görüştüler.

 

“EREĞLİ’DE ARTIK HERKES ÖZGÜR OLACAK”

Ak Parti Belediye Başkan adayı Opr. Dr. Hüseyin Uysal, mahallelerde bazı vatandaşların korktuklarını görmesi üzerine, 30 Mart’tan sonra Ereğli’de herkesin özgür olacağını, her bireyin korkmadan, çekinmeden fikirlerini özgürce beyan edebileceğini belirterek, “Sürekli mahallelerde halk toplantıları yapıp insanları dinleyeceğiz. Burada bizlere soru soran, fikirlerini beyan eden veya öneride bulunanları sabırla dinleyip her cümlelerini dikkate alacağız. Asla insanları azarlayıp hor görmeyeceğiz. Geçmişte AKM’de yapılan toplantılarda daha insanların soruları bitmeden azarlanıp hor görüldüklerini bu halk unutmadı. Biz hesap soran değil, hesap veren bir kadro oluşturduk” dedi.

 

UYSAL TANDIRDA EKMEK PİŞİRMEYE ÇALIŞTI

Bir vatandaşın mancarlı ekmeğini tandırda pişirmeye çalışan Dr. Uysal, çamur içindeki Ömerli’nin arka sokaklarına da girerken mahalleli, ‘Kanalizasyonumuz yola akıyor. Biz mahalle olduk ama hala köy görünümünden kurtulamadık. Her taraf çamur içinde ’ diyerek dertlerini anlattı.

 

“BELEDİYE BAŞKANI ARTIK BU İŞİ BIRAKMALI”

Yaşlı bir kadın ise Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın kendi yaşına geldiğini hatırlatarak, ‘Artık yeter be oğul. Bak ben bile bu yaştan sonra kendime güvenemiyorum. Başkanımız yerini gençlere bıraksaydı da bunlar olmasaydı’ derken bir vatandaşta, ‘Siz de belediyeyi aldıktan sonra mahalleye gelecek misiniz?’ diye sorunca Uysal bu işe şaşırdı.

 

“OYUMUZ GENÇLERE…”

Ömerli’de Hüseyin Uysal’ı büyük bir sevinç ve coşkuyla karşılayan yaşlı bir kadın, Ereğli’de yaşlıların artık kendilerini bir kenara çekmesi gerektiğine dikkat çekerek, “Özümüz de bir, sözümüz de. Oyumuz gençlere. Büyüyen Ereğli’ye genç bir başkan lazım. Bu genç başkan da Hüseyin Uysal’dır” dedi.

 

VEKİLLER CANDAN İLE FAZLI ERDOĞAN EL ELE

Öte yandan mahalle gezisinde Milletvekili Ercan Candan ile Önceki Milletvekili Fazlı Erdoğan aday Hüseyin Uysal’ın elinden tutarak havaya kaldırıp birlik ve beraberlik mesajı verdi. AK Parti’nin içinde muhalefet yaptıkları söylenen bazı küskün AK Partililerin de sahaya inerek seçim çalışmasına katılması ise ‘Bu seçimi almak için kenetlenmek olarak yorumlandı. 

İlgili Galeri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL