Genel Magazin Tüm Manşetler

HAYRAN BIRAKTILAR

ALMANYA Almanya’daki bir televizyon kanalında, “Go To Dans” ismi ile süren dans yarışmasına katılan Türk grubu, sergiledikleri gösteri ile jüriyi adeta çılgına çevirdi. Sahneye gelen grup, “BEM Halk Dansları Topluluğu”,..

HAYRAN BIRAKTILAR

sasirdilar-n4713

ALMANYA

Almanya’daki bir televizyon kanalında, “Go To Dans” ismi ile süren dans yarışmasına katılan Türk grubu, sergiledikleri gösteri ile jüriyi adeta çılgına çevirdi.

Sahneye gelen grup, “BEM Halk Dansları Topluluğu”, kemençe eşliğinde Karadeniz yöresine ait “horon tepme” denilen gösteriyi sundu.

Yaklaşık 1 dakika süren kısa gösteri sırasında salondaki seyircilerin yanı sıra jüri üyeleri de adeta yerlerinde duramadılar.

Gösterinin ardından yapılan puanlamada, 3 jüri üyesi de beyaz yıldız yakarak Türk ekibe bir üst tura çıkmaları için onay verirken, grup üyeleri kadar jüri üyelerinin de sevinç gösterisinde bulunduğu gözlendi.

Bu sırada Türk ekibi, jüri üyelerini de sahneye davet ederek birlikte horon teptiler.

Çok beğendikleri horonu oynarken kendilerinden geçtikleri ekranlara yansıyan jüri üyelerinin çılgınlığı, ekibin sahneden ayrılması sonrası da oturdukları yerden oyunun müziğini mırıldanarak figürlerini yapmalarıyla devam etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL