Genel Gündem Tüm Manşetler

HAYATINI KAYBETTİ

Alaplı’da lise 3. sınıf öğrencisi Çağlar Kantemur izinsiz aldığı annesinin aracıyla köprüden dereye uçarak hayatını kaybetti. Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde annesine ait araçla köprüden dereye uçan lise öğrencisi hayatını kaybetti.   ..

HAYATINI KAYBETTİ

çağlar kantemur

Alaplı’da lise 3. sınıf öğrencisi Çağlar Kantemur izinsiz aldığı annesinin aracıyla köprüden dereye uçarak hayatını kaybetti.

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde annesine ait araçla köprüden dereye uçan lise öğrencisi hayatını kaybetti. 

  Kaza dün gece saat 23.30 sıralarında Alaplı İlçesine bağlı Karşıyaka Mahallesi köprüsünde meydana geldi. İddiaya göre Çağlar Kantemur (16) annesine ait 34 UB 3399 plakalı minibüsü evin önünden alarak gezintiye çıktı. Ereğli istikametinde Alaplı istikametine aşırı hızla seyir eden lise Öğrencisi Çağlar Kantemur Karşıyaka Mahallesi’ndeki köprüye geldiğinde aracın direksiyon hâkimiyetini kaybederek yaklaşık 15 metre yükseklikten dereye uçtu.  Kazayı gören çevredeki vatandaşlar polis ve itfaiye ekiplerine bilgi verdiler. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri vinç yardımı ile hurdaya dönen aracı dere içerisinden çıkartırken, Çağlar Kantemur ise bulunamadı.

  Bunun üzerine Alaplı Belediyesi’ne bağlı İtfaiye Müdürlüğü ekipleri dere içerisinde kayıkla arama çalışması başlattı. Arama çalışmaları devam ettiği sırada oğlunu bulmak isteyen baba Zeki Kantemur ‘da dereye atlamak isteyince kendisine yakınları engel oldu.

  Yaklaşık 2 saat süren çalışmalar sonucunda itfaiye ekipleri Çağlar Kantemur’un cansız bedenini aracın düştüğü yerin 15 metre ilerisinde bularak kayıkla kıyıya çıkarttılar. Ambulansa alınan Çağlar Kantemur’un yapılan kontrollerinde hayatını kaybettiği tespit edildi. Ambulansın yanına gelen gözü yaşlı baba oğlunun velayetinin boşanma aşamasında olduğu eşi Hülya Kantemur’a verilmesine tepki gösterdi.

  Polis tarafından sakinleştirilmeye çalışılan baba Zeki Kantemur tepkisini şu şekilde dile getirdi; “Velayetini verirken düşünecek o savcı. Oğlumu yedi devlet. Devlet oğlumu yedi biliyor musun sen? Beni aptal, ahlaksız, şerefsiz yerine koydular. Bu devlet benim oğlumu yedi. Savcınız, siz. Beni bir hapse atamadınız. Oğlum burada yatıyor. Nerdeymiş bu savcı? Görsün beni bir bakayım. Velayeti kime verdiğini bir görsün. Nerdeymiş savcı? Hanım mıdır, bey midir ne zıkkımsa. Hayatla bir işim yok benim. Savcı neredesin? Tıkabiliyor musun beni içeriye? Velayetini aldınız. Bir hastaya verdiniz. Devletin sosyal güvenlik kurumunun adamı nerde? Devletin hepsi bir oldular çocuğumu benim elimden aldılar. Benim bu dünyada bir tek oğlum vardı. Bundan sonra beni ne cumhuriyetiniz, ne Atatürk’ünüz, ne devletiniz, beni şu arabanın altına atmayı engelleyen hiç bir şey kalmadı. Devletiniz de, memuriyetinizde sizin olsun. Ne kaldı bende?”

  Bu arada savcılık ve olay yeri inceleme polisi olay yerinde ki incelemelerin ardından, Çağlar Kantemur’un cesedi otopsi yapılmak üzere ambulans ile Alaplı Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

  Kurtarma çalışmalarına bizzat katılan ve Çağlar Kantemur’u kayıkla arayan Alaplı Belediyesi İtfaiye müdürü Sinan Taşkın, lise öğrencisinin cesedini otomobilin düştüğü yerin 15 metre ilerisinde bulduklarını ifade etti. Yapılan çalışmalar hakkında gazetecilere açıklama yapan İtfaiye Müdürü Taşkın şunları söyledi; “Yeni yapılan köprü dediğimiz bölgede araç bariyerlere çarparak dereye uçmuş vaziyette ihbar geldi. Biz olay yerine gittiğimiz de araç suya düşmüştü. Köprüden indik. Bütün alanı aradık. Suda oldukça soğuktu. O anda bulamadık. Sonra projektörleri kurduk. Sandalla botla kancalarla bütün etrafı taramaya başladık. O bölgeyi iyi bilen bir ağabeyimizle beraber taramaya başladık. Yapılan aramada kancamıza orada bulunan kişi takıldı. Arabanın düştüğü yere bir 5-10 metre mesafede sürüklenmiş ya da arabadan fırlamışta olabilir. Onu bilmiyoruz. Orada bulduk ve o şekilde de botla dışarıya çıkardık. Bir kişi olduğu şu an için söyleniyor. Ama içinde bir kaç kişi daha varsa öyle bir bilgi bize geldiğinde ki nitekim aramalarımız orada devam ediyor. Biz yine aramalarımıza devam edeceğiz.”

  Alaplı Atalay Lisesi 3. sınıfında öğrenim gören Çağlar Kantemur’un anne ve babasının boşanma aşamasında olduğundan dolayı sorunları bulunduğu ifade edildi. Otomobil kullanmaya bilmediği halde annesine ait minibüsü alan Çağlar Kantemur’un kazayı da bu nedenle yapmış olabileceği iddia ediliyor.

  Savcılık kazayla ilgili olarak geniş çaplı soruşturma başlattı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL