Genel Gündem Magazin Tüm Manşetler

HALK RESMEN GECEYİ AYDINLATTI

Karadeniz Ereğli’de, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında, “Cumhuriyet Yürüyüşü ve Fener Alayı” düzenlendi, 7’den 70’e herkes adeta Türk Bayraklarını ve Atatürk Posterlerini alarak sokaklara döküldü. İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre..

HALK RESMEN GECEYİ AYDINLATTI
binlerce-ereglili-cumhuriyet-ine-sahip-cikti-kmxud

Karadeniz Ereğli’de, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında, “Cumhuriyet Yürüyüşü ve Fener Alayı” düzenlendi, 7’den 70’e herkes adeta Türk Bayraklarını ve Atatürk Posterlerini alarak sokaklara döküldü. İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre kalabalık 15 bin kişinin de üzerinde.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşü ve Fener Alayı, Karadeniz Ereğli’ye yakışan görüntülere sahne oldu. Karadeniz Ereğli Belediyesi ve bazı sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen etkinlikte, Bağlık Polis Merkezi önünden toplanan grup, ellerindeki meşalelerle marşlar eşliğinde Devrim Bulvarı’ndaki Atatürk Anıtı önüne kadar yürüdü. “Ne Mutlu Türk’üm diyene”, “Vatan sana canım feda”, “Türkiye laiktir, laik kalacak”, “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları atan vatandaşlar meşaleler, Türk Bayrakları ve Atatürk posterleri ile muhteşem görüntüler verdi.

 

Yaklaşık 15 binin üzerinde katılımın olduğu etkinlikte Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı’nda görevli askerler vatandaşların alkışlarını aldı.

 

Yürüyüşe, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hasan Doğan, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri, siyasi parti ilçe başkan ve yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Opr.Dr.Hüseyin Uysal, gösterilen ilgiye teşekkür ederek, “Gerçekten de muhteşem bir kalabalık, bu coşkuyu anlatmaya gerek yok fotoğraflarla herşey ortada” dedi.

 

Öte yandan, etkinlikler kapsamında yapılması planlanan Yusuf Güney konseri, Karaman’ın Ermenek ilçesindeki maden kazası nedeniyle iptal edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL