Hakkıdır, Hakk’a tapan milletimin istiklâl!

“İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 103. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma” programı…

Hakkıdır, Hakk’a tapan milletimin istiklâl!

Kdz. Ereğli ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde İstiklal Marşı’nın kabulünün 103. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı düzenledi.

Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi’nin Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde  düzenlediği programa Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Milletvekili Saffet Bozkurt, Kaymakam Mehmet Yapıcı, Belediye Başkan Adayı İbrahim Sezer, Cevdet Civelek, Mehmet Azman ve ilçe protokol üyeleri katıldı. Öğrencilerin resim sergisi sonrası İstiklal mücadelesine özel gösteri sergilediler. Belediye Başkanı Halil Posbıyık konuşmasında; “ Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün öncülüğünde Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi’nin düzenlediği “İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 103. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma” programında kent protokolümüzle birlikte Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle yad ettik. Mehmet Akif Ersoy konulu resimleriyle dereceye giren minik yürekleri tebrik ediyorum. İstiklal Marşımız, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bağımsızlık için mücadele eden milletimizin yaktığı özgürlük ateşinin simgesidir. Esaret ve tutsaklık kabul etmeyen halkımızın bin bir fedakarlıkla yazdığı destan İstiklal Marşı ile vücut bulmuştur. Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.” Dedi.

Milletvekili Saffet Bozkurt; “Kdz. Ereğli Kaymakamlığımız tarafından Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen “12 Mart İstiklal Marşı’nın TBMM’de Kabul edilişinin 103.yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” programına katıldık.

Hakkıdır, Hakk’a tapan milletimin istiklâl!

Milletimizin bağımsızlık ruhunun en samimi ve edebi ifadesi #İstiklalMarşı‘mızın kabulünün 103. yılında Milli şairimiz #MehmetAkifErsoy‘u rahmet ve minnetle anıyorum.” Dedi.

Öğrencilerle neşeli ve hoş sohbetler sonrası program fotoğraf çekimiyle sonlandırıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL