Genel Siyaset Tüm Manşetler

HADİ HAYIRLISI OLSUN

30 Mart 2014 Yerel genel seçimlerinde AKP’den Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığa adayı olan Op.Dr. Hüseyin Uysal’in 422 oy ile kazanmasının ardından CHP adayı Halil Posbıyık  ilçe Seçim Kurulu’na itiraz etmişti. İlçe..

HADİ HAYIRLISI OLSUN

HÜSEYİN UYSAL

30 Mart 2014 Yerel genel seçimlerinde AKP’den Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığa adayı olan Op.Dr. Hüseyin Uysal’in 422 oy ile kazanmasının ardından CHP adayı Halil Posbıyık  ilçe Seçim Kurulu’na itiraz etmişti. İlçe Seçim Kurulu bu itirazı red edince, aynı itiraz il Seçim Kurulu’na götürüldü. İl Seçim Kurulu da, bu itirazı red edince, Hüseyin Uysal’a belediye başkanlığı mazbatasının 7 Nisan Pazartesi günü ilçe seçim kurulu tarafından verileceği öğrenildi.

 

Konuyla ilgili bilgisine başvurduğumuz çiçeği burnundaki Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal”Kazanan Ereğli olmuştur” sözleriyle konuşarak, “Kdz. Ereğli’de kavga sözcüğü artık kullanılmayacak. Bizim yapılacak çok işimiz var” dedi. 

 

Öte yandan Posbıyık’ın İl Seçim Kurulu kararının ardından Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvuracağı, YSK’nın da bu itirazı kabul etmemesi durumunda, itirazın Anayasa Mahkemesi’ne götürüleceği öğrenildi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL