Gündem Spor Tüm Manşetler

HADİ BUYUR BURDAN YAK..!

Milletvekili Çaturoğlu’nun Ereğli’ye yapılan engellemenin önüne geçmesi bekleniyor. Kdz. Ereğli’nin Eğitim Vadisi’ne açılacak (Kırmacı Mahallesi) olan Spor Lisesi projesinde “engelleme” olduğu öğrenildi. Edinilen bilgilere göre; daha önce planlanan ve merhum..

HADİ BUYUR BURDAN YAK..!

spor_lisesinde_ayak_oyunu_h62572_2f405

Milletvekili Çaturoğlu’nun Ereğli’ye yapılan engellemenin önüne geçmesi bekleniyor.

Kdz. Ereğli’nin Eğitim Vadisi’ne açılacak (Kırmacı Mahallesi) olan Spor Lisesi projesinde “engelleme” olduğu öğrenildi. Edinilen bilgilere göre; daha önce planlanan ve merhum İbrahim İzmirlioğlu tarafından yaptırılacak olan Spor Lisesi için izin verilmedi ve girişim tamamen askıya alındı.

Şu anda; Fen Lisesi, ilk okul ve ana okulunun bulunduğu ve Eğitim Vadisi olarak ilan edilen alanda, bir ortaokul, bir Turizm Otelcilik Lisesi, bir spor lisesi ve ayrıca bir de gençlik merkezi yapılması için hazırlanan projenin, Turizm otelcilik ile spor lisesi ve gençlik merkezinde adım atılamadı. Bir türlü başlanmayan projelerde, spor lisesinin de Merhum İbrahim İzmirlioğlu tarafından yaptırılacak olmasına, vefatının ardından ailesinin yetkililere  “vasiyeti yerine getirilecektir, spor lisesi için para hazır” bildirimlerine rağmen, beklenen izin gelmedi. Kdz. Ereğli’ye bir spor lisesi kazandırılması ve bu binanın yapılacağı alanın hemen bitişiğinde de gençlik merkezine projesinin  başlanacağının açıklanması sadece müjde olarak ortada kaldı. Şimdi ne olacak? AKP Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu başta olmak üzere,  Kaymakam Nazım Madenoğlu, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal  ve AKP ilçe Başkanı Fatih Çakır’ın bu engellemenin üzerine giderek ve ilçeye bir çok okullar kazandırmış olan merhum İbrahim İzmirlioğlu’nun vasiyetini de yerine getirmek için spor lisesinin kurulması yönündeki kararı çıkartmaları umut ediliyor.

Spor lisesi askeriyeden geri alınan araziye yapılacaktı…

Haber : Eyüp Bektaş

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL