Genel Gündem Tüm Manşetler

GÜMELİ’NİN SESİNİ DUYAN VAR MI ?

Zonguldak’ın Alaplı İlçesi ile Gümeli Beldesi’ni birbirine bağlayan 2010 da hizmete açılan Ata Yolu’nda çökmeler meydana geldiği bildirildi. Gümeli Belde Belediye Başkanı Ahmet Saydam, konuya ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, 2014..

GÜMELİ’NİN SESİNİ DUYAN VAR MI ?

gecen-yil-coktu-cokmeye-devam-ediyor-8jnmc

Zonguldak’ın Alaplı İlçesi ile Gümeli Beldesi’ni birbirine bağlayan 2010 da hizmete açılan Ata Yolu’nda çökmeler meydana geldiği bildirildi.

Gümeli Belde Belediye Başkanı Ahmet Saydam, konuya ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, 2014 Haziran ayında yaşanan sel afetinden sonra bağlantı yolunun çok büyük hasar gördüğünü, bölgede sağanak yağış nedeniyle yolda çökmelerin devam ettiğini, önlem alınmaz ise yolun tamamen yok olacağını söyleyerek şöyle konuştu:

DEVLET, DESTEK VERMEZSE..!
“Beldemiz coğrafi şartlardan dolayı kışın bölgenin en çok kar yaşan, ilkbahar ve diğer zamanlarda da en çok yağmur yaşan yerleşim yeridir. 6 Haziran 2014 tarihindeki bölgemizin en ağır sel afetinde 2010 yılında hizmete alınan Alaplı ilçesi ile Gümeli beldesini bir birine bağlayan tek ulaşım yolu Ata Yolu, çok büyük hasar görmüştür. Sel, yolun çok büyük bölümünü yutmuş ve yol kullanılamayacak duruma gelmiştir. Şu anda bölgemizde yaşanan sağanak yağış nedeniyle yolda daha çok çökmelerin yaşanması an meselesi. Çok yakın zamanda devler desteği olmazsa bu yol tamamen yok olacaktır.”

VALİ KABAN’A SESLENDİ
Gümeli beldesi içinden geçen derenin ıslah edilip, karayolunun ise bakım ve onarımının yapılması gerektiğini anlatan Saydam, “yaşanan sel afetinden dolayı ana bağlantı yollarımızın onarılması noktasında Gümeli Beldesi’nde yaşan tüm vatandaşlarımızın adına, başta Zonguldak Valimiz Ali Kaban ve bölge milletvekillerimizden yardım ve destek bekliyoruz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL