Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

GÖREVİ DEVİR ALDI..!

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, CHP Ereğli İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakçı, partisinde olduğu öne sürülen kırgınlıkların geride kaldığını bildirdi. CHP Ereğli İlçe Teşkilatı’nda 6 Aralık’ta gerçekleştirilen ilçe kongresi sonrası seçilen yeni..

GÖREVİ DEVİR ALDI..!

devir-almiyor-kosuyor-woi0b

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, CHP Ereğli İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakçı, partisinde olduğu öne sürülen kırgınlıkların geride kaldığını bildirdi.

CHP Ereğli İlçe Teşkilatı’nda 6 Aralık’ta gerçekleştirilen ilçe kongresi sonrası seçilen yeni yönetim, göreve başladı. Ocakçı, parti binasında gerçekleştirilen devir teslim töreninde, partililere hitaben yaptığı konuşmada, ‘aile’ vurgusu yaptı, icraatlarını ise bu anlayışla yürüteceğini söyledi.

OCAKÇI: “GÖNLÜMÜZ İSTİYOR Kİ…”
Parti yönetimini ‘bayrak koşusuna’, kendisini de ‘bayrak koşucusuna’ benzeten Ocakçı şunları söyledi:

“Kongre, seçim bitti. Dargınlıklar bitti ve bizim için artık karı taraf, bu taraf diye bir şey yok. Bu, seçim meydanının da kaldı. Bunu kan davası ya da başka bir şeye çevirmenin bir manası yoktur. Biz kocaman bir ailesiyiz. İçimizde kavga ederiz, dövüşürüz ama yine birbirimize sarılırız.
Bunun bilincindeydim, diğer oy almadığımız delege arkadaşlarımızı da burada davet etmek istiyorum ve şunu söylüyorum; ev sahibine davet gerekmez, onlar zaten ev sahibidir. Bir şeyler yapmaya çalışacağız. Gönlümüz istiyor ki bunu hep beraber bir araya gelerek elbirliği yapmaktır. Bizim için artık kırgınlık, düşmanlık diye bir şey yoktur, aklımdan da hiç geçmedi zaten.
Burada, ağabey ve ablalarımı gördüm için çok mutluyum. Kongre meydanında bir söz vermiştim. İlk sözümü gerçekleştiriyorum ve bu partiye hizmet etmiş her kese teşekkür ediyorum. Ben burada devir almıyorum. Bayrak yarışının bir sonraki koşucusuyum.
Benden sonra, benden daha genç arkadaşlar buraya gelirler. Onlar koştururlar bu koşuyu ve bizde deriz ki’ bu bayrağı daha gencime devir ettim.’ Artık şunun farkına varalım; CHP bir ailedir. Biz, bu desturla yola çıktık.”

Ocakçı, konuşmasının ardından ‘partiye mesai harcadı’ dediği eski Başkan Hayrettin Kartal’a teşekkür plaketi verdi.
Eski ilçe başkanları, il genel ve belediye meclis üyeleri yanısara çok sayıda partilinin katıldığı devri töreni, parti binası dışında çekilen hatıra fotoğrafları ile son buldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL