Genel Gündem Spor Tüm Manşetler

Gençlik Hizmetlerinden hakemlere veto…

Zonguldak İl Hakem Kurulu aylık olarak düzenlenen hakem eğitim seminerine Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden veto…

Gençlik Hizmetlerinden hakemlere veto…

Zonguldak İl Hakem Kurulu aylık olarak düzenlenen hakem eğitim seminerine Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden veto…

TFF Merkez Hakem Kurulu tarafından İl Hakem Kurullarına gönderilen hakem eğitim seminerleri kapsamında yapılması planlanan Zonguldak hakemlerinin eğitimi için kullanılan Gençlik Hizmetlerine bağlı salon dolu olduğu gerekçesi ile İl Hakem Kurulu’na verilmedi.

Yaklaşık olarak 5 yıldır tüm eğitim seminerlerini Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü salonunda yapan ve her zaman sporun bir parçası olan hakemlere tahsis edilen salon müsait olmadığı gerekçesiyle Zonguldak İl Hakem Kurulu’na verilmedi. Alınan red cevabı sonrası İl Hakem Kurulu ise Zonguldak Belediyesi’ne bağlı Nikah Salonunda eğitim verecek.

SEÇİM SONUCU BU KARARDA ETKİLİ Mİ OLDU?

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Faal Futbol Hakem ve Gözlemciler Derneği’nin olağan kongresinde Gençlik Hizmetleri Müdürü Serkan Keleş taraf olmuş ve Hakan Ergin’in listesinde yer almıştı. Bir başka aday Serkan Akal ise bu duruma sosyal medya üzerinden tepki göstererek etik bir davranış olmadığını beyan etmişti. Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel ise duruma yasal zeminde engel olmamasını gerekçe göstermiş ve adaylara karşı mesafesini korumuştu.

Seçimleri kaybeden Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Serkan Keleş’in mevcut Hakem Kurulu’na ve yeni seçilen dernek yönetimine tepki amaçlı salonu tahsis etmediği hakem camiası tarafından düşünülürken yaşanan bu durumdan Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel’in haberdar olup olmadığı ise merak konusu oldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL