logo

06 Eylül 2018

FİLYOS TEKLİFE ‘EVET’ DEDİ…

Yıllarca Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör kümede başarı ile mücadele eden Gökçebeyspor, yeni sezonda lige katılmayacağını  açıklamıştı.

Gökçebeyspor yönetimi  lige katılmayacaklarını bildiren dilekçeyi Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na iletti.  Gökçebeyspor’un çekilmesi  üzerine Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu birinci kümede Play-Off  oynayan takımları sıra ile gile davet etti. Bu takımlardan biri olan Gülüç Belediyespor’a lige katılması için  teklif getirilmişti. Gülüç yönetimine olumsuz  cevap verince  statü gereği Filyos Ateşspor davet edildi.

FİLYOS SÜPER OLDU  

Filyos Ateşspor Kulübü  yapılan davet üzerine lige katılma kararı aldı.  Kulüp Başkanı  Ruşen Kayıkçıoğlu  ve yönetimi  kurulu üyeleri dün Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na giderek lige katılacaklarını bildiren dilekçeyi verdiler.

SÜPER LİG 12 TAKIMLA OYNANACAK  

Filyos Ateşspor’un katılması ile birlikte süper ligi 12 takımla oynatacaklarını belirten ASKF Başkanı Kemal Demir, yaptığı açıklamada şunları söyledi,” Bu sene süper amatör kümeye iki takım katılmayacağını belirtti. Polisgücüspor’un yerine İhsaniyespor takımı lige alışmıştı. Ligde katılmayan bir diğer takım olan Gökçebeyspor’un yerine ise  Filyos Ateyspor takımı süper amatör kümeye alındı. Tabi bu davetleri birinci amatör kümede Play-Of oynayan takımların sıralamasına göre yapıyoruz. Filyos yönetimi  yapılan teklif üzerine lige katılacaklarını bize bildirdiler. Bin kendilerine teşekkür ediyorum. Ligde başarılar diliyorum.” Dedi.

ÖNCELİĞİMİZ LİGDE KALMAK

Süper Ligde ellerinden gelenin en iyisini yapmaya  çalışacaklarını belirten Filyos Ateyşspor Ruşen Kayıkçıoğlu ise duygularını şöyle dile getirdi,” Gökçebeyspor’un süper lige katılmayacağını belirtmesi üzerine  Filyos Ateşspor olarak süper lige davet edildik. Yönetim kurul üyesi arkadaşlarla konuştuk ve lige katılma kararı aldık. Amacımız öncelikle  ligde kalmak. Ama bizde iyi bir takımız. Geçen seneki kadromuzu  koruduk.Ligdeki tüm takımlarla başa baş mücadele etmeye  hazırız.Amacımız yöremizi  iyi bir şekilde  centilmence temsil etmektir” Futbol İl temsilcisi Metin Malkoç, süper lige katılan tüm takımlara başarılar diledi. Haber: Ercan Aygün

Share
#

SENDE YORUM YAZ

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx