Genel Gündem Tüm Manşetler

FETÖ’DEN GÖZALTINA ALINAN ERDEMİRLİ ÇALIŞANLAR ADLİYEYE SEVK EDİLDİ..

Oğuz Özgen ve 3 Erdemir çalışanın sorgusu sürerken sorgusu biten diğer personeller adliyeye sevk edildi. Kdz.Ereğli’de faaliyet gösteren Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (Erdemir) eski genel müdürü ve yönetim..

FETÖ’DEN GÖZALTINA ALINAN ERDEMİRLİ ÇALIŞANLAR ADLİYEYE SEVK EDİLDİ..

Oğuz Özgen ve 3 Erdemir çalışanın sorgusu sürerken sorgusu biten diğer personeller adliyeye sevk edildi.

Kdz.Ereğli’de faaliyet gösteren Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (Erdemir) eski genel müdürü ve yönetim kurulu üyesi, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) Başkanvekili Oğuz Nuri Özgen’inde aralarında bulunduğu 10 kişi FETÖ/PDY silahlı terör örgütü soruşturması kapsamında gözaltına alınmıştı.

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY silahlı terör örgütü soruşturması kapsamında Erdemir eski genel müdürü ve yönetim kurulu üyesi, MESS Başkanvekili Oğuz Nuri Özgen, Ankara’daki ikametinde 2 Kasım 2016 tarihinde gözaltına alındı. Polis ekipleri tarafından evinde arama yapılan Özgen’in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi. Aynı operasyon kapsamında sabah saatlerinde Erdemir’de çalışan ve aralarında mühendis, formen, güvenlik görevlisi ve işçilerin de bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı. Göz altına alınan 10 Erdemir mensubundan 7’si bu gün sabah saatlerinde adliyeye getirildi. Şüphelilerin savcılıktaki sorgusu halen devam ediyor.
Aralarında Erdemir Eski Genel Müdürü Oğuz Özgen’in de bulunduğu 3 kişinin emniyetteki sorgularının ise halen devam ettiği belirtildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL