logo

FAKÜLTE SAYISINI 5 YAPARAK 10 BİN ÖĞRENCİ HEDEFLİYORUZ…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ak Parti Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, Ereğlili iş adamı Kürşat Yağız’ın kendisine destek amacı ile düzenlediği geceye katıldı. Şahin, toplantıda yaptığı konuşmasında Ereğli için Sosyal ve ekonomik projelerle ilçenin rahatlamasını sağlayacaklarını kaydetti.

Ereğlili iş adamı ve önceki dönem Ak Parti Gençlik Kolları Başkanlığını yapan Kürşat Yağız tarafından Günbatımı Kafe Bistro’ da yaklaşık bin kişinin katılım sağladığı destek gecesinde projelerini anlattı. Ak Parti ve Erol Şahin olarak belediyecilik anlayışının kavgasız herkesi kucaklayan bir anlayış içerisinde olacağını ifade eden Erol Şahin, ilk müjdesini öğrenim gören öğrenciler için verdi. Şahin konuşmasında, Hükümetin çocuklara kitap dağıttığını, Erol Şahin olarak seçildiği takdirde öğrencilerin kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayacağının müjdesini verdi.   

Genel seçimlerde Ereğli’ye gelen ve kendisinin Ereğli’nin milletvekili olduğunu söyleyen Ak Parti Genel Başkanı ve Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman Ereğli halkının yanında olacağını ifade eden Şahin “Ak Parti Genel Başkanı ve Devlet Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan buraya Ramazan ayında saat 23.00’ de geldi. Dedi ki bizlere ‘Ereğli’nin Milletvekili adayı benim’ Ve her zaman da bizlerle birlikte. Bugün bir diğer parti adayları devlet imkânlarını ilçeye getirme imkânları olmayacaktır”

ÖĞRENCİLERİN KIRTASİYE MALZEMELERİNİ BİZ KARŞILAYACAĞIZ…

“Bizler Ereğli’nin sorunlarını çok iyi biliyoruz. Bu sorunları çözmek için bilgi, birikim lazım, hesap bilmek lazım. Gençlik lazım. Ereğli’nin tamamını kucaklamak lazım. Önümüzde ki dönem, okullar açıldığında Milli Eğitim Bakanlığımızın öğrencilerimize gönderdiği kitapların yanına Ereğli Belediyesi olarak tüm öğrencilerimizin kırtasiye malzemelerini sağlamak boynumuzun borcu olsun”

FAKÜLTE SAYISINI 5 YAPARAK 10 BİN ÖĞRENCİ HEDEFLİYORUZ…

“Ereğli’ de işsizliğin giderilmesi amacı ile yapacağımız birçok projemiz var. Bunlardan en önemlisi Ereğli’yi bir Üniversite şehri haline getirmek. En az 10 bin öğrenciyi Ereğli’ye getirmek. 10 bin öğrenci hedefliyoruz. Mevcut olan 2 fakülteye 3 fakülte ekleyerek ilçede ki fakülte sayısını beşe çıkaracağız. Bununla birlikte de Ereğli’ ye Batı Karadeniz Üniversitesini kazandırmayı hedefliyoruz”

İSTİHDAM SAĞLAYACAK YATIRIMCININ HER ZAMAN YANINDA OLACAĞIZ

“Sevgili Kürşat kardeşim sizlerle bizleri buluşturdu. Projelerimizi zaman içerisinde açıklayacağız. Ekonomik manada iki boyutlu projelerimiz var. Bu projelerden birisi eğitim diğeri ise ekonomi. Ekonomi manada bu kardeşiniz tüm Ereğlilere söz veriyor ki, Ereğli’de kim yatırım yapmak isterse ister Çin’den, İster Hindistan’dan, ister İstanbul’dan ister Ankara’dan gelsin. Bilecek ki, Ereğli Belediyesi, Ereğli’mize istihdam yaratmaya gelecek o şirket o yatırımcının kuracağı tesisin, yolu, suyu, kanalizasyonu belediye tarafından karşılanacaktır. Yatırımcı bilecek ki Ereğli belediyesi sonuna kadar yanında olacak. Ereğli’nin en büyük sorunlarından bir tanesi de işsizliktir. Bunun için de Ereğli belediyesinin taşın altına elini koyması gerekmektedir. Sizlerin desteği ile Belediye Başkanı olduğum takdirde Ben asfalt dökülürken fotoğraf vermeyeceğim. Bank için kimse benimle görüşmeyecek. Kaldırımların yapılması ya da bir çocuk parkının yapılması için benimle görüşemeye ihtiyaçları kalmayacak. İhtiyaç duyulan bütün her şeyi benim belediye kadrom bunların tamamını gerçekleştirecek. Bu liyakat ta olmayan hiçbir belediye çalışanımız görevinde duramaz”

PEKİ BİZ NE YAPACAĞIZ?

“Biz belediye başkanı olarak her zaman halkımızın içinde olacağız. Düğününde cenazesinde iş yerinde ziyaret ederek çayını içeceğiz. Biz belediye başkanı olarak Ereğli’ye yeni projeler yeni yatırımlar yeni istihdam alanları nasıl gerçekleştirilebilir bunların peşinde olacağız. Bir çöp konteynırı almak için kimsenin gelmesine gerek kalmayacak. Basit işlerle asla ve asla uğraşmayacağız. Çünkü Ereğli belediyesi çalışanları bunları gerçekleştirecek.  Tüm istek ve arzuları takip edecek. Sistem üzerinden dokümanları alacağız ve hizmette memnuniyeti birinci sıraya koyacağız”

SEÇİMLERDEN HEMEN SONRA FESTİVAL KOMİTESİNİ KURADCAĞIZ

“İnşallah bu yaz seçimlerden hemen sonra festival komitesini kuracağız. Yine aynı tarihte festivalleri gerçekleştireceğiz. Bunun da müjdesini buradan veriyoruz. Hemen 1 Nisan’dan sonra Ereğli’ye Türkiye’ye en beğenilen en popüler sanatçılarını getirmek bizlerin boynumuzun borcu. Hepiniz misafir odalarını hazırlayın arkadaşlar. Her hafta sonu bir etkinlik gerçekleştireceğiz. Bir hafta bisikletlilerle birlikte olacağız. Bir hafta müziğin bir dalında birlikte olacağız. Buna benzer birçok etkinliği 52 hafta boyunca birlikte gerçekleştireceğiz. Hanımlarımızın nefes alacağı yerler olacak.

EREĞLİ BELEDİYESPORU 2 YIL İÇİNDE 3.LİGE TAŞIYACAĞIZ…

“Plajımızı engellilere uygun hale getireceğiz. Çocuklarımıza ücretsiz yüzme kursları vereceğiz. Amatör spor kulüplerinin malzeme ve araç desteğinin tamamını biz üstleneceğiz. Spor ile ilgilenenler için söylüyorum. Ereğli belediye sporu iki yıl içinde üçüncü lige taşıyacağız. Bunu da taahhüt ediyorum. Sporu sadece futboldan ibaret görmeyeceğiz. Her alanda çocuklarımızın kurslar alacağı eğitimler düzenleyeceğiz. Kuracağımız konservatuarda çocuklarımız eğitime tabi tutulacak.  Ereğli’ de çocuklarımız gençlerimiz sosyal faaliyetler içinde olacak. Bunları gerçekleştireceğiz”

ENGELLİLERİMİZE ÖZEL ÖNEM VERECEĞİZ…

“Kemer tarafında ki Fiziksel engelliler Derneği’nin bulunduğu alanı Ereğli belediyesi olarak sahipleneceğiz. Engellilerimiz için bir koordinasyon merkezi, rehabilitasyon merkezi inşa edeceğiz. Engellilerimize özel önem vereceğiz. Engellilerimiz için araç sayısını arttıracağız. Engelli bir kardeşimiz evinden sahile inmek istiyorsa, aracını Ereğli belediyesi gönderecek. Bunu gerçekleştireceğiz. Sözünü veriyoruz”

TEKSTİL FABRİKALARI KURACAĞIZ

“Ereğli’ de tekstil için her sene 1 fabrika kuracağız. 5 sene de 5 tekstil fabrikasını kurmuş olacağız. Bu fabrikalarda en çok işçiyi çalıştıracak olan firmaya aylık 100 lira karşılığında yani bedelsiz olarak kiralayacağız. Bu firmalardan işçi sayısının karşılığından 3 aylık teminat alacağız ki işçi kardeşlerimizin maaşlarını karşılamak için. Bir fabrikada en az 200 kişinin çalışmasını sağlayacağız”

KADINLARIMIZ İÇİN KÜLTÜR GEZİLERİ DÜZENLEYECEĞİZ

“Kürşat kardeşim bir şey hatırlattı. Kesinlikle ama kesinlikle,  gelir gelmez yapacağımız ilk işlerden bir tanesi arkadaşlar sevgili hanımlar özellikle sizler için Kültür gezilerini başlatıyorum. Her hafta sonu otobüslerimizle İsteyen Konya’ya, isteyen Anıtkabir’e, isteyen Çanakkale’ye, isteyen İstanbul’a, isteyen Trabzon’a her hafta çeşitli bölgelerimize gezilerimize başlıyoruz. Her hafta birlikte olacağız”

Ak Parti Ereğli Belediyesi başkan adayı Erol Şahin’in konuşmasının ardından Ereğlili iş adamı ve önceki dönem Ak Parti Gençlik Kolları Başkanlığını yapan Kürşat Yağız yoğun katılım sağlayan herkese teşekkür etti.

Geceye katılan kadınlar,  Ak Parti Ereğli Belediyesi başkan adayı Erol Şahin’in ayrılmasının ardından gönüllerince eğlendiler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

403 Forbidden

403 Forbidden


openresty