Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

EREĞLİ’DE ÖNAY ALPAGO RÜZGARI ESTİ..!

CHP’nin Zonguldak kontenjan milletvekili aday adaylarından eski Devlet Bakanı ve Parti Meclisi Üyesi Av. Önay Alpago memleketine gelerek, partililerle görüştü ve çay kahve içerek özlem giderdi. CHP’nin Zonguldak kontenjan milletvekili..

EREĞLİ’DE ÖNAY ALPAGO RÜZGARI ESTİ..!

chp_ereglide_onay_alpago_ruzgari_h58904_11283

CHP’nin Zonguldak kontenjan milletvekili aday adaylarından eski Devlet Bakanı ve Parti Meclisi Üyesi Av. Önay Alpago memleketine gelerek, partililerle görüştü ve çay kahve içerek özlem giderdi.

CHP’nin Zonguldak kontenjan milletvekili aday adaylarından eski Devlet Bakanı  ve Parti Meclisi Üyesi Av. Önay Alpago memleketine gelerek, partililerle görüştü ve çay kahve içerek özlem giderdi. Siyasetçi Alpago’nun bu ziyaretine Eşi Uzman Doktor Yıldırım Alpago’da katılarak  “merhaba dostlar merhaba” dedi.

Seçim bölgesi Zonguldak’ta il başkanlığının ardından Ereğli ve Alaplı CHP örgütlerini de ziyaret eden Önay Alpago, siyasette kendisiyle uzun yıllar omuz omuza mücadele eden eski dostları ve arkadaşlarını görmenin mutluluğunu dile getirdi. Alkışlarla ve “hoş geldin” sloganları ile karşılanan Alpagolar’a gösterilen sevgi seli dikkat çekti.  Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül Erdoğan, Alpago’ya söz vermeden önce ilçe Başkanı Hayrettin Kartal’ın 18 Mart kutlama töreninde bulunduğunu belirterek açış konuşmasını kendisinin yaptığını ifade etti.

Önay Alpago konuşmasında “Siyasi Partiler Yasası’ndan, CHP Tüzük hükümlerinden ve CHP Parti Meclisi kararından kaynaklanana hakkımı kullanarak, 215 Milletvekili Seçimleri için KONTENJAN aday adaylığı başvurumu yaptım. Bu başvurularda İl Seçim Bölgesi bildirme zorunluluğu olmamasına karşın, gönlümün ve tercihimin Zonguldak olduğunu ifade ettim” dedi ve sözlerine şöyle devam etti:

“Ben Zonguldak/Ereğlili’yim. Bu ilçede doğdum, büyüdüm ve partimizde 2 kez kongre ile seçilen ilk ve tek kadın İlçe Başkanı oldum. SODEP/SHP/CHP’de çeşitli yıllarda partimin tüm yönetim birimlerinde, PM-MYK üyelikleri ve Genel Başkan Yardımcılığı yaptım.
1994-1995 yıllarında, dışarıdan atanarak 8 ay ‘Kadın, Aile ve Sosyal Hizmetler’den sorumlu Devlet Bakanı olarak görev yaptım.

Şu anda CHP’nin ‘Onur Kurulu’ üyesiyim. Yeditepe Üniversitesi’nde 12 yıldır Devrim Tarihi (Siyasi Tarih-Cumhuriyet Tarihi) dersi veriyorum. Avukatım ve TBMM delegesiyim. Çok sayıda Sivil Toplum Örgütünde gönüllü çalışıyorum. Partimin, TV’lerin ve çeşitli demokratik kitle örgütlerinin davetlisi olarak katıldığım toplantılarda, panel ve konferanslarda düşünce ve bilgilerimi paylaşmaya devam ediyorum.

Gerek hukukçu, gerekse siyasetçi olarak yıllarca yaşadığım ve gönül bağımı hiç koparmadığım bu bölgenin sorunlarını biliyorum; çözümlerine de katkı sunmak istiyorum. Yıllar içinde kazandığım deneyimler, bilgi birikimim ve CHP ‘ni en iyi şekilde temsil edeceğime olan inancımla yaptığım bu başvuruda takdir ve değerlendirme şüphesiz partimiz üst yönetiminin ve siz değerli hemşehrilerimizindir.

Çok uzun yıllardır Ereğli ilçemizin nüfus /seçmen/oy/sosyo ekonomik yapı vb. somut  verilerdeki ağırlığına karşın, CHP milletvekilliği aday sıralamasında Ereğli ve Alaplı‘nın yerinin siyasi dengelere, il içi bölgesel dağılıma, hakkaniyet duygusuna uymadığına inanıyorum. Artık bu kez Ereğli’nin (ve Alaplı’nın) 2.sırada olması, geç de olsa bu konuda yaşanan kırgınlıkları küskünlükleri, incinmişlikleri
ortadan kaldırabilecektir.

Bu söylediklerim kesinlikle bölgecilik yapmak değil, siyasetin adaletini gerçekleştirmek ihtiyaç ve arzusunu ifade etmek içindir. Hepimizin ortak amacı CHP’ni Zonguldak’ta ve Türkiye’de 1.parti yapmaktır. Ülkemizi AKP iktidarının karanlığından çıkartmak için bu hizmet yolunda yer alan tüm arkadaşlarımı kutluyor, hepsine başarılar diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL